Po sobotní dramatické bitvě a vítězství Střešovic 8:7 v prodloužení patřilo tentokrát pražské derby v hale Sparty na Podvinném mlýně Chodovu. Ve 14. minutě otevřel skóre Mikeš, za čtyři minuty zvýšil Pražák a po trefách Jendrišáka v přesilovce a Sýkory vedl Chodov ve 25. minutě už 4:0.

Před polovinou utkání sice zkorigoval stav Garčar, Štegl se Sýkorou však upravili ještě ve druhé části na 6:1. Ve 43. minutě se prosadil hrdina sobotního duelu Von der Pahlen, ale debakl Střešovic dovršili Jendrišák se Zozulákem.

"Neproměnili jsme spoustu brankových příležitostí. Pokud nedáváme góly, nemůžeme vyhrát," řekl webu České florbalové unie trenér Střešovic Jan Zahalka. "Rozhodlo to, že jsme se po včerejším nezvládnutém závěru psychicky nesložili a do utkání jsme vstoupili sebevědomě. Největší rozdíl byl v produktivitě, dokázali jsme potrestat chyby Tatranu," zhodnotil zápas kouč Chodova Lukáš Procházka.

Vítkovice odčinily vysokou porážku

V druhé sérii se florbalistům Vítkovic podařilo srovnat stav série na 1:1 po, co v sobotu podlehli Ostravě 2:10. V druhém duelu trval 28 minut nerozhodný stav, ale pak otevřel skóre Tomašík a vzápětí zvýšil vedení úřadujícího vicemistra Vít Hrubý. Ještě na konci druhé třetiny Lukáš Hrubý upravil už na 3:0.

Na Skácelovo snížení ze 47. minuty odpověděl necelé čtyři minuty před koncem Tokoš. Naději pro FBC Ostrava vykřesal v čase 58:07 v power play Robenek, jenže vzápětí se do prázdné braky trefil Vít Hrubý a definitivně rozhodl. Poslední slovo měl čtyři vteřiny před koncem domácí Daniš.

"Předvedli jsme o sto procent lepší výkon oproti včerejšku. Pomohly nám změny v sestavě i jiný způsob hry," prohlásil trenér Vítkovic Radomír Mrázek. "Čekali jsme takový průběh. Vítkovice nás zatlačily a my jsme v těch chvílích udělali hrubé chyby, které soupeř trestal," řekl kouč FBC Ostrava Martin Smeták.