reklama

Češi opět bez ocenění, nejlepším hráčem MS byl Švýcar Josi

Roman Josi skvěle plnil obranné povinnosti, což dokazuje při souboji s Jakubem Voráčkem, a také vydatně podporoval ofenzivu Roman Josi skvěle plnil obranné povinnosti, což dokazuje při souboji s Jakubem Voráčkem, a také vydatně podporoval ofenzivu autor: Reuters
Čeští hokejisté podruhé za sebou chybí v ideální sestavě mistrovství světa. Individuální ocenění na šampionátu ve Švédsku a Finsku ovládl švýcarský obránce Roman Josi.

Stockholm - Čeští hokejisté podruhé za sebou chybí v ideální sestavě mistrovství světa.

Individuální ocenění na šampionátu ve Švédsku a Finsku ovládl švýcarský obránce Roman Josi.

Dvaadvacetiletý hráč Nashvillu, který pomohl svému týmu k překvapivému stříbru, byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem i nejlepším obráncem turnaje a dostal se i do All Stars týmu.

Nejlepším brankářem byl direktoriátem turnaje zvolen Jhonas Enroth z mistrovského Švédska a nejlepším útočníkem Petri Kontiola z Finska. Oba také nechyběli v nejlepší šestici turnaje podle akreditovaných novinářů. Tu doplnili švýcarský zadák Julien Vauclair a útočníci Paul Stastny z USA a Švéd Henrik Sedin.

Kanadské bodování vyhrál Kontiola

Soutěž produktivity vyhrál finský útočník Petri Kontiola o bod před Američanem Paulem Stastným. Osmadvacetiletý Kontiola, který působí v Kontinentální lize v dresu Traktoru Čeljabinsk, si připsal v 10 zápasech v dresu čtvrtého týmu turnaje 16 bodů za osm branek a stejný počet asistencí.

Kapitán bronzových USA Paul Stastny, syn slovenské legendy Petera Šťastného, ve stejném počtu duelů zaznamenal sedm tref a osm přihrávek. Třetí skončil další Američan Craig Smith, jenž nasbíral 14 bodů za čtyři góly a s deseti asistencemi se stal nejlepším nahrávačem. O pozici nejlepšího kanonýra se podělili Kontiola a Rus Ilja Kovalčuk.

Voráček dvacátý, Pavelec zářil mezi gólmany

Nejproduktivnějším českým hráčem na šampionátu byl na 20. místě útočník Jakub Voráček, jenž si v osmi utkáních připsal sedm bodů za jeden gól a šest přihrávek. Nejlepším českým střelcem byl se čtyři přesnými zásahy Jiří Hudler, který se podělil o celkově deváté místo.

Gólman Ondřej Pavelec byl s průměrem 1,42 obdržené branky na zápas druhý za Švédem Jhonasem Enrothem (1,15), který ovládl statistiky i s úspěšností zákroků 95,63 procenta a o prvenství se podělil s dvěma čistými konty s Němcem Robem Zeppem. Pavelec skončil s úspěšnosti 93,75 pátý.

All star sestava hokejového MS 2013 podle médií:

Enroth (Švéd.) - Josi, Vauclair (oba Švýc.) - Kontiola (Fin.), P. Stastny (USA), H. Sedin (Švéd.).

Nejužitečnější hráč turnaje: Roman Josi (Švýc.)

Nejlepší hráči na svých postech podle direktoriátu turnaje:

Nejlepší brankář: Jhonas Enroth (Švéd.)
Nejlepší obránce: Roman Josi (Švýc.)
Nejlepší útočník: Petri Kontiola (Fin.)

reklama