reklama

Českou vlajku ve Vancouveru ponese Jaromír Jágr

Hokejový útočník vlajkonošem české výpravy na ZOH

Vancouver - Vlajkonošem české výpravy na pátečním slavnostním zahájení zimních olympijských her ve Vancouveru bude hokejová hvězda Jaromír Jágr. Novinářům to ve středu řekl šéf mise František Dvořák.

"Myslím, že to je skvělé a že by česká výprava díky tomu, že to je Jágr a je to v Kanadě, mohla mít při zahájení delší záběr, než že nás režisér jenom rychle přejede," uvedl s úsměvem Dvořák.

Opora ruského Omsku, která řadu let úspěšně působila v zámořské NHL a získala řadu trofejí včetně zisku Stanleyova poháru, byla médii považována za jednoho z hlavních kandidátů na vlajkonoše. Rozhodující nakonec bylo, že Jágr s volbou Českého olympijského výboru souhlasil.

Čtěte také: Jágr a Šlégr získali hokejový hattrick. Teď je ocení

"Samozřejmě je to pro každého sportovce obrovská čest jít v čele výpravy. Pro mě by to jistě bylo stejné, ale že bych nad tím teď nějak přemýšlel, to ne," nechal se už dříve slyšet Jágr.

Zanedlouho osmatřicetiletý útočník naváže na slalomářku Štěpánku Hilgertovou, která nesla českou vlajku na slavnostním zahájení her v Pekingu. Na předešlé zimní olympiádě v Turíně tato čest připadla rychlobruslařce Martině Sáblíkové.

Jágr bude osmým českým hokejistou, který ponese vlajku při zahájení her. Prvním byl v roce 1948 ve Svatém Mořici Vladimír Zábrodský, naposledy měl tuto čest brankář Jiří Králík v Sarajevu 1984.

Čtěte náš olympijský deník den po dni ZDE:

reklama