reklama

Prymula chce zavřít celé Česko, sám šel na fotbal. Babiš s ním ukončil spolupráci

Roman Prymula na utkání Slavie Roman Prymula na utkání Slavie autor: Milan Kammermayer
Premiérovi Andreji Babišovi chce navrhnout, aby Česko vzhledem k horšící se epidemické situaci sevřela na dva až tři týdny striktní opatření, sám však bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula vyrazil do hlediště sledovat fotbalové utkání play off Evropské ligy Slavia Praha - Leicester City (0:0). Babiš s Prymulou jako svým poradcem kvůli tomu ukončil spolupráci.

Na utkání, které se hrálo v pražském Edenu, nemohli kvůli opatřením proti šíření koronaviru fanoušci, Prymula na něj však zamířil a sledoval ho z VIP prostoru.

 "Ano, byl jsem s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků. Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma," sdělil Prymula pro Deník N.

Se svými argumenty ovšem u Babiše nepochodil. "Pan Prymula je velký odborník na epidemie, sociální inteligenci ale postrádá. Tohle je prostě opět špatně, vůči fotbalovým fanouškům, kteří nemůžou na stadion, i lidem, po kterých teď chceme, aby byli hlavně doma," napsal premiér Novinkám.cz s tím, že s Prymulou ukončil spolupráci.

"Nemluvě o tom, že to zase působí papalášsky. Domluvili jsme se na ukončení spolupráce, protože tohle není možné," prohlásil premiér.

Počínání svého předchůdce v čele resortu následně v rozhovoru pro DVTV zkritizoval i Jan Blatný. "Určitě si myslím, že to není správné. Jít špatným příkladem je vždycky chyba," prohlásil ministr zdravotnictví.

Na fotbal se Prymula vydal jen pár hodin poté, co v České televizi oznámil, že navrhne premiérovi Babišovi, aby se v zemi zavedla na dva až tři týdny striktní opatření a teprve poté se začala uvolňovat. 

fotbal, Evropská liga 2020/2021, Slavia Praha - Leicester City, Vratislav Mynář Vratislav Mynář (horní řada) na utkání Slavia Praha - Leicester City | Foto: Milan Kammermayer

"Dostáváme se na nějaké rozcestí, kde si opravdu musíme říct, a ono těch řešení už není opravdu moc, buď tady bude krátkodobá tvrdá restrikce, dva až tři týdny, a pak uvolnění, nebo budeme v režimu, v jakém jsme," prohlásil Prymula a dodal, že "osobní odpovědnost, která nenastala posledních x měsíců, zásadním způsobem nezmění vývoj, který tady je".

Utkání Slavie sledovali s Prymulou přímo na stadionu také ředitel České televize Petr Dvořák, bývalý ministr Alexander Vondra, Vratislav Mynář, vedoucí Kanceláře prezidenta Miloše Zemana, či tenistka Petra Kvitová.

Klub mohl na zápas pozvat několik stovek hostů s negativním testem na covid-19.

"Slavia neporušila žádné epidemiologické nařízení. Všichni hosté jsou dlouholetými fanoušky klubu, prošli PCR testy a netestujeme názorovou příslušnost našich fans," uvedl po zápase na twitteru šéf klubu Tvrdík. "Současná etapa pandemie v Česku však vyžaduje více než cokoliv jiného solidaritu. V tom jsme udělali obrovskou chybu," doplnil.

Video: Prymula na Slavii? Není to správně, jít špatným příkladem je vždy chyba, říká Blatný

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula ráno navrhoval tvrdý lockdown. Večer vyrazil na fotbalový zápas. Je to špatný příklad, komentuje Blatný DVTV
reklama