reklama

Chtěli odchod Bílka. Sponzor Sparty je vyslyšel

Michal Bílek Michal Bílek autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Sázkaři si vyžádali možnost vsadit si na odvolání Bílka

Praha - Fotbalisté pražské Sparty dostali další ránu. Sázková kancelář Fortuna, jejich sponzor, totiž do své nabídky zahrnula možnost, že kouč letenského klubu Michal Bílek bude odvolán.

Je to zvláštní událost na českém poli kurzového sázení. Příliš často se podobné příležitosti nevypisují. Na rozdíl od Anglie si čeští bookmakeři nechtějí trenéry a hlavně týmy poštvat proti sobě.

"Jsme sice sponzorem Sparty, ale tohle jsme s ní nekonzultovali. Je to z podnětu fanoušků-sázkařů," vysvětluje Tomáš Grombíř z Fortuny, jak celá věc vznikla. Podle něj už se našlo několik odvážlivců, kteří si na odvolání kouče Sparty vsadilo. A to i tisíce korun.

Jestli ale není pozdě, odchod Michala Bílka se zdá být nyní mnohem méně reálný, než tomu bylo před pár dny. Sparta se totiž vymaňuje z krize, když vyhrála dvě poslední ligová utkání. Proto je také kurz na odvolání Bílka celkem vysoký (3,4:1).

Na opačnou možnost, že sparťanský trenér zůstane ve své funkci i po 23. únoru 2008, vypsali bookmakeři kurz 1,22:1.

"Nedávno jsme o této sázce také uvažovali. Ale poté, co Sparta zaznamenala dobré výsledky, si myslíme, že toto téma není aktuální," řekl pro Aktuálně.cz Lubomír Ježek, tiskový mluvčí Tipsportu.

Krok Fortuny ho zaskočil. Ačkoliv se původně nechtěl k tomuto problému vyjadřovat, nakonec se rozpovídal o tom, proč Tipsport nesponzoruje žádný klub: "Je to proto, aby nevznikaly pochybnosti o regulérnosti."

"Nechtěli bychom být spojováni s žádným klubem, my sponzorujeme pouze soutěže jako tomu bylo v případě extraligy," vysvětluje Lubomír Ježek.

Sparta hraje ve čtvrtek utkání Poháru UEFA proti Toulouse. Před sezonou proklamovaný postup do čtvrtfinále se může v případě porážky ještě více zkomplikovat. Michal Bílek by potom mohl skončit stejně jako jeho předchůdci na lavičce pražského klubu.

reklama