1. 3. 2010 23:00
Bauerův závod na 50 km vidělo přes 2,7 milionu diváků
Lukáš Bauer v závodě na 50 kilometrů
Lukáš Bauer v závodě na 50 kilometrů | Foto: Reuters

Praha - Nedělní závod lyžaře Lukáše Bauera na 50 kilometrů na olympijských hrách ve Vancouveru sledovalo na programu ČT2 2,742 milionu diváků.

Byla to skoro třetina lidí, kteří byli v tu dobu u zapnuté televize. ČTK o tom informoval mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Velký zájem českých fanoušků vyvolal také start Šárky Záhrobské v pátečním slalomu. Její úspěšnou pouť za bronzovou medailí ve druhém kole na ČT2 zhlédlo 1,289 milionu diváků při více než třetinové sledovanosti.

Mezi nejsledovanější patřily starty rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Její cestu za prvním zlatem na tříkilometrové trati vidělo na ČT2 1,3 milionu diváků, což bylo 65 procent všech, kteří v tu chvíli seděli u obrazovek.

Triumf v závodě na 5000 metrů vidělo 1,629 milionu lidí.

Nečekaný bronzový úspěch českých běžců ve štafetě na 4x10 km sledovalo alespoň tři minuty kontinuálně 2,053 milionu diváků, přičemž dramatický finiš přitáhl k obrazovkám 1,4 milionu fanoušků.

Úvodní běh mužů na 15 kilometrů volnou technikou, v němž získal Bauer bronzovou medaili, sledovalo na programu ČT2 celkem 1,125 milionu diváků. Bylo to zhruba 36 procent všech, kteří byli v tu chvíli u televize.

Finále hokejového turnaje mezi Kanadou a USA si v neděli večer (včetně prodloužení) na ČT2 nenechalo ujít v průměru 918 tisíc diváků. Zápas, v němž Kanaďané zvítězili v prodloužení, sledovali zejména muži.

V poslední den olympijských soutěží měla ČT2 v celodenním podílu na publiku téměř pětinu televizního trhu (18,01 procenta).