Dočkal zařídil gólem Rosenborgu remízu 1:1 s Legií Varšava

23. 8. 2012 22:05
Ondráškovo Tromsö porazilo Partizan Bělehrad 3:2
Ondráškovo Tromsö porazilo Partizan Bělehrad 3:2 | Foto: Reuters

Varšava - To je forma hrom. Český záložník Bořek Dočkal zajistil Rosenborgu Trondheim gólem remízu 1:1 v úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy na hřišti Legie Varšava.

Nadějnou pozici do odvety si vypracoval i další norský tým Tromsö se Zdeňkem Ondráškem, který zdolal 3:2 Partizan Bělehrad.

Dočkal znovu potvrdil svou výtečnou střeleckou formu, v lize se trefil již osmkrát a v tažení Rosenborgu od prvního předkola se zatím prosadil proti každému soupeři.

Svou již šestou brankou v soutěži dnes deset minut před koncem odpověděl na vedoucí gól Jakuba Koseckého.

Tromsö vedlo doma nad Partizanem již o dvě branky, po úspěšné střele Aleksandara Mitroviče z 84. minuty ale nakonec bude do odvety v Bělehradu vyrážet jen s výsledkem 3:2. Druhý nejlepší kanonýr norské soutěže Ondrášek se neprosadil.

Výsledky play-off Evropské ligy

Ekranas (Lit.) - Steaua Bukurešť 0:2 (0:1), AIK Stockholm - CSKA Moskva 0:1 (0:0), Atromitos (Řec.) - Newcastle 1:1 (1:1), Molde (Nor.) - Heerenveen 2:0 (1:0), Šeriff Tiraspol - Olympique Marseille 1:2 (1:1), Legia Varšava - Rosenborg Trondheim 1:1 (1:0) branka hostů Dočkal.