reklama

Doma jsme silní, chceme to potvrdit, zní z Liberce před Bragou

David Pavelka David Pavelka autor: ČTK
Libereční fotbalisté si od evropských pohárů dali roční pauzu, ale nyní jsou znovu na scéně. Ve skupině Evropské ligy přivítají portugalskou Bragu. S tou v listopadu 2006 utrpěli debakl 0:4, ale to už si nikdo z hráčů Slovanu nepamatuje. Trenér Jindřich Trpišovský hlásí: "Outsideři určitě nejsme, protože hrajeme doma."

Liberec - Fotbalisté Liberce se po roční odmlce a celkově potřetí představí v základní skupině pohárů a hned na úvod mohou splatit devět let starý dluh. V 1. kole Evropské ligy přivítají portugalskou Bragu, s níž v listopadu 2006 utrpěli jeden ze svých dvou nejvyšších debaklů na evropské scéně 0:4. Ve čtvrtek mohou portugalskému soupeři prohru vrátit, žádný pamětník tehdejšího duelu už ale v jejich kádru není.

Severočeši hlavně chtějí dobře rozjet skupinu F, v níž narazí ještě na francouzského favorita Marseille a nizozemský Groningen. Do vyřazovací fáze postoupí první dva týmy a Slovan by rád navázal na předminulou sezonu, kdy prošel do jarních vyřazovacích bojů.

"Přesně bych to k té cestě před dvěma lety přirovnal. Ti soupeři jsou typologicky podobní, v čemž by mohla být naše šance. Budeme o postup bojovat," řekl kapitán David Pavelka.

Úvodní duel s finalistou soutěže z roku 2011 bude velmi důležitý, možná i klíčový. "Outsideři určitě nejsme, protože hrajeme doma. Čeká nás výborný celek na úrovni top týmů, ale myslím, že jsme i v domácí soutěži i v předkolech ukázali, že jsme na našem stadionu silní, a to chceme potvrdit," řekl na předzápasové tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Slovan pod jeho vedením v úvodu sezony září. Prohrál jen Superpohár v Plzni a od té doby je deset zápasů neporažen. V předkolech vyhrál proti Hapoelu Kirjat Šmona a Hajduku Split všechny čtyři zápasy a inkasoval jediný gól. "Je pohoda, ať už psychická nebo herní, čehož samozřejmě budeme chtít využít," řekl Pavelka.

Braga má plno Brazilců

Braga naopak zasáhne rovnou do základní skupiny, v sezoně zatím hraje průměrně. Oba venkovní zápasy portugalské ligy prohrála 0:1, naposledy v Estorilu, přes který Liberec postoupil v předminulé sezoně Evropské ligy. "Braga se ale dlouho pohybuje na evropské scéně, má zkušenosti. Budeme muset odvést stoprocentní výkon, abychom uspěli," prohlásil Pavelka.

Braga, která dvakrát hrála základní skupinu Ligy mistrů, má v kádru řadu Brazilců. Na aktuální soupisce pro Evropskou ligu jich figuruje devět. "Očekávám od nich proto hodně technický a kombinační fotbal. Je to západní škola, takže to bude vyspělý tým. My se ale musíme snažit hrát svůj fotbal," uvedl stoper Lukáš Pokorný.

"Čeká nás tým, který bude silný na míči, zároveň je až netypicky pro ně disciplinovaný. Soupeř právě bude možná těžší i o to, že nemá takové jméno, ale přitom ve svém kádru má hráče, který tuším Manchesteru dával tři góly. Slabiny jsme sice objevili, ale chceme se soustředit na naši hru. I když to bude velmi náročné, chceme, aby se hrálo podle našich not," dodal Trpišovský.</p>

Duel začne na stadionu U Nisy v 19:00, přímý přenos vysílá Nova Sport 2.

reklama