Atlético otočilo odvetu s Interem a postoupilo na penalty. Dál jde také Dortmund

Aktualizováno 14. 3. 2024 0:32
Fotbalisté Dortmundu v odvetě osmifinále Ligy mistrů zdolali doma 2:0 Eindhoven a v součtu s úvodní remízou 1:1 postoupili do čtvrtfinále. V druhém středečním zápase Atlético Madrid smazalo proti Interu Milán manko z úvodního utkání, za stavu 2:1 pro domácí se prodlužovalo a nakonec španělský tým uspěl 3:2 na penalty.
César Azpilicueta a Jan Oblak slaví postup Atlética do čtvrtfinále Ligy mistrů.
César Azpilicueta a Jan Oblak slaví postup Atlética do čtvrtfinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Eindhoven před odvetou v Dortmundu prohrál jediný z posledních 29 soutěžních zápasů, od prosince 1977 ale nevyhrál na hřišti německých týmů v soutěžích UEFA již 15 utkání za sebou.

Borussia měla ideální vstup do utkání. Jadon Sancho již ve třetí minutě vypálil před hranicí šestnáctky a míč se od tyče odrazil do Benítezovy branky. Malenovu dorážku pak gólman PSV zneškodnil. Hosté mohli brzy po přestávce vyrovnat, ale střídající Lozano trefil jen tyč. Ve druhém poločase byli aktivnější, domácí bránili těsný náskok.

Zkušený Marco Reus po necelých dvou minutách na trávníku rozehrál přímý kop přesně a Füllkrug poslal míč do sítě. Videorozhodčí ovšem odhalil těsný ofsajd a gól neplatil. Eindhoven měl v závaru nastavení obrovskou šanci, kapitán De Jong ji však neproměnil. Když pak Reus běžel sám na brankáře, dočkala se Borussia pojistky na postup.

V Madridu se začalo měnit skóre po uplynutí úvodní půlhodiny. Nejprve Barella připravil ideální pozici Dimarcovi a Inter v součtu s prvním zápasem měl k dobru již dvoubrankový náskok. Jenže o pouhé dvě minuty později se za obranou ocitl Griezmann a z hranice malého vápna vyrovnal.

Lídr italské ligy nakonec náskok z prvního zápasu neuhájil. V 87. minutě Koke našel Depaye a jeho rána k tyči poslala odvetu do prodloužení.

Ani v něm se nerozhodlo, a tak stejně jako v úterý na Arsenalu došlo na penaltový rozstřel. V něm se stal hrdinou brankář Oblak, dvě penalty chytil, Martínez přestřelil. Z exekutorů Atlética neuspěl pouze Ňíguez, a tak madridský klub slaví postup.

Liga mistrů zná všechny čtvrtfinalisty. Páteční los se bude týkat i Realu Madrid, Paris St. Germain, Bayernu Mnichov, Barcelony, Arsenalu a obhájců titulu Manchesteru City.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Borussia Dortmund - PSV Eindhoven 2:0 (1:0)

Branky: 3. Sancho, 90.+5 Reus. Rozhodčí: Orsato - Carbone, Giallatini - Valeri (video, všichni It.). ŽK: Süle, Nmecha (oba Dortmund). První zápas: 1:1, postoupil Dortmund.

Dortmund: Kobel - Can, Süle, Hummels, Maatsen - Özcan, Sabitzer - Malen (70. Adeyemi), Brandt (58. Nmecha), Sancho (75. Reus) - Füllkrug. Trenér: Terzic.

PSV: Benítez - Teze, Schouten, Boscagli, Dest - Til (46. Lozano), Mauro Júnior (86. Babadi), Veerman (82. Pepi) - Bakayoko, De Jong, Tillman. Trenér: Bosz.

Atlético Madrid - Inter Milán 2:1 po prodl. (1:1, 2:1), na pen. 3:2

Branky: 35. Griezmann, 87. Depay - 33. Dimarco. Penalty proměnili: Depay, Riquelme, Correa - Calhanoglu, Acerbi. Neproměnili: Ňíguez - Sánchez, Klaassen, Martínez. Rozhodčí: Marciniak - Listkiewicz, Kupsik - Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Hermoso, Koke - Calhanoglu, Acerbi, Bisseck. První zápas: 0:1, postoupilo Atlético.

Atlético: Oblak - Molina (79. Barrios), Savič, Witsel, Hermoso, Lino (71. Riquelme) - Llorente (98. Azpilicueta), Koke, De Paul (71. Correa) - Morata (79. Depay), Griezmann (106. Ňíguez). Trenér: Simeone.

Inter: Sommer - Pavard, De Vrij, Bastoni (72. Acerbi) - Dumfries (72. Darmian), Barella (84. Frattesi), Calhanoglu, Mchitarjan (111. Klaassen), Dimarco (84. Bisseck) - Martínez, Thuram (102. Sánchez). Trenér: Inzaghi.