Aktualizováno 3. 4. 2024 9:09
Čeští hokejisté Pavel Zacha a David Pastrňák pomohli každý gólem a asistencí v NHL Bostonu k výhře 3:0 nad Nashvillem.
Podívejte se na parádní gól Pavla Zachy | Video: NHL.com

Boston rozhodl utkání v Nashvillu v posledních sedmi minutách. První branku vstřelil v 54. minutě v oslabení Charlie Coyle. Přesně o čtyři minuty později se po spolupráci s Pastrňákem prosadil Zacha a v čase 58:39 při soupeřově risku bez brankáře si čeští útočníci role vyměnili.

"Byl to zápas jako v play off. Dlouho se hrálo bez branek a bojovalo se o to, jaký tým to první prolomí," uvedl Coyle. "Trenér nás mezi druhou a třetí třetinou nabádal, abychom byli trpěliví, protože hrajeme dobře. Měl pravdu, protože šance a góly nakonec opravdu přišly," doplnil střelce vítězné branky Brandon Carlo.

Zacha v závěru základní části NHL nabral skvělou formu. V posledních čtrnácti zápasech zaznamenal 17 bodů a atakuje své kariérní maximum z minulé sezony. K jeho vyrovnání potřebuje v následujících šesti duelech nasbírat čtyři body.

Také Pastrňák má na dohled svůj loňský rekord. S bilancí 46+58 je pátým nejproduktivnějším hráčem ligy a k zápisu z minulé sezony mu schází devět bodů. Boston hlavně díky němu stíhá čelo NHL, na vedoucí New York Rangers ztrácí jediný bod.

Důležitý zápas v boji o postup do play off prohráli hokejisté New Jersey. V souboji s Pittsburghem Devils absolutně nezvládli třetí třetinu. Inkasovali v ní pět branek a ztratili nadějný náskok 3:1, na kterém se asistencí podílel také Tomáš Nosek.

Penguins i díky dvěma gólům Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina vyhráli 6:3 a na osmý Washington ztrácí z jedenáctého místa tři body. New Jersey je další tři body zpět.

Deváté místo drží po obratu duelu s Chicagem NY Islanders. Newyorčané na domácím ledě dlouho nemohli najít recept na výborně chytajícího Petra Mrázka. Poprvé uspěli až ve 42. minutě, kdy Bo Horvat využil přesilovou hru.

Obrat na konečných 2:1 dokonal deset minut před třetí sirénou Simon Holmström. Švédský útočník tak ukončil patnáctizápasové čekání na gól.

Po pěti utkáních se z výhry radovali hokejisté Anaheimu. Ducks s Lukášem Dostálem v brance vyhráli na ledě Calgary 5:3 a dva body získali teprve podruhé z posledních 14 duelů.

Výsledky NHL:

Nashville - Boston 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 54. Coyle, 58. Zacha (Pastrňák), 59. Pastrňák (Zacha). Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.476. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Saros (Nashville).

Buffalo - Washington 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky: 17. a 31. Peterka, 16. Girgensons, 44. Dahlin, 45. T. Thompson, 46. Tuch - 3. Fehérváry, 40. D. Strome. Střely na branku: 35:24. Diváci: 14.390. Hvězdy zápasu: 1. Peterka, 2. Tuch, 3. Dahlin (všichni Buffalo).

Montreal - Florida 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Branky: 26. a 33. Suzuki, 11. Armia, 41. Caufield, 45. J. Evans - 10. Lundell, 14. Barkov, 59. Bennett. Střely na branku: 39:40. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki, 2. Evans, 3. Slafkovský (všichni Montreal).

New Jersey - Pittsburgh 3:6 (1:1, 2:0, 0:5)

Branky: 20. Meier, 30. Lazar (Nosek), 38. Bratt - 47. a 58. Crosby, 48. a 57. Malkin, 8. E. Karlsson, 57. Rakell. Střely na branku: 26:21. Diváci 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Rakell (oba Pittsburgh), 3. Hischier (New Jersey).

Minnesota - Ottawa 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 13. M. Shaw, 21. Boldy, 54. Lettieri - 28. Batherson, 43. Chychrun. Střely na branku: 20:32. Diváci: 18.056. Hvězdy zápasu: 1. Bogosian, 2. M.-A. Fleury (oba Minnesotta), 3. Chychrun (Ottawa).

Calgary - Anaheim 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky: 31. a 50. Kuzmenko, 23. Šarangovič - 46. a 54. Killorn, 15. McTavish, 34. Terry, 42. Fowler. Střely na branku: 24:29. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Diváci: 16.698. Hvězdy zápasu: 1. Zellweger, 2. Killorn (oba Anaheim), 3. Kuzmenko (Calgary).

NY Islanders - Chicago 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 42. Horvat, 50. Holmström - 8. Dickinson. Střely na branku: 29:19. Mrázek odchytal za Chicago 57 minut a 56 sekund, inkasoval dva góly z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 93,1 procenta. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Horvar, 2. Sorokin, 3. Holmström (všichni NY Islanders).

Vegas - Vancouver 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Mantha, 7. Marchessault, 10. Eichel, 15. Hanifin, 22. W. Karlsson, 43. Howden - 27. a 42. Q. Hughes, 10. Höglander. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.366. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Hanifin, 3. Eichel (všichni Vegas).

5. St. Louis 75 40 4 31 216:226 84
6. Minnesota 74 36 10 28 227:235 81
7. Arizona 74 31 5 38 226:248 67
8. Chicago 75 22 5 48 166:262 49