reklama

22 lidí na fotbale zahynulo. Kvůli fanouškům bez lístků

Při tragédii zahynulo dvaadvacet lidí Při tragédii zahynulo dvaadvacet lidí autor: Reuters
Policie zasáhla proti výtržníkům slzným plynem

Abidžan - Tragédie na abidžanském fotbalovém stadionu, kde v neděli zahynulo díky pádu zdi a následné paniky celkem dvaadvacet lidí, zná své viníky.

Měli jimi být někteří fanoušci domácího týmu, kteří se do ochozů dostali navzdory tomu, že neměli platnou vstupenku.

Uvedl to server BBC, který citoval oficiální stanovisko tamního fotbalového svazu.

Neštěstí se stalo v hlavním městě Pobřeží slonoviny v odpoledních hodinách, těsně před tím, než začal kvalifikační zápas tamější reprezentace s výběrem Malawi.

Čtěte také: Tragédie v Abidžanu: Při fotbale zemřelo 22 lidí

Čtyřicet minut před začátkem zápasu se někteří fanoušci nahromadili před branou stadionu, která byla v tu dobu zavřená. To zhruba několik stovek příznivců rozzuřilo a následně bránu vylomili a vnikli na stadion násilím.

Tragédie při fotbale. V Pobřeží slonoviny zahynulo 22 lidí Tragédie při fotbale. V Pobřeží slonoviny zahynulo 22 lidí Prohlédněte zde

Tam už proti nim zasáhla policie. Snažila se za pomoci slzného plynu situaci uklidnit a dostat tyto fanoušky bez platné vstupenky mimo areál. V následné vřavě však začali někteří příznivci panikařit a jedna z nedalekých zdí nevydržela.

"Někteří fanoušci bez lístků se snažili dostat mermomocí dovnitř. Naneštěstí se jim podařilo prolomit jednu z bran a v panice zeď povolila," uvedl ministr sportu Dagobert Banzio.

Událost zasáhla i prezidenta světové federace FIFA Seppa Blattera, jenž patří mezi velké zastánce afrického fotbalu, o čemž svědčí i jeho pozitivní postoj ohledně pořádání šampionátu v Jižní Africe.

MS se uskuteční na tomto kontinentu vůbec poprvé v historii.

"Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast a zaslat naší kondolenci celé tamější fotbalové komunitě, zejména rodinám a přátelům těch, kteří při včerejší tragédii v Abidžanu zahynuli," dodal k tomu Blatter.

reklama