reklama
19:00 • Evropská konferenční liga • 3. předkolo
4:1
0:1
FC Viktoria Plzeň. Logo
Plzeň
Logo velšského fotbalového klubu TNS
TNS
  • 56. Bucha
  • 85. Chorý
  • 90+1 Beauguel
  • Rozh. penalta Káčer
  • 4. Robles

Vítejte u on-line přenosu z odvetného utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy mezi Plzní a TNS. Zápas začíná ve čtvrtek 12. srpna v 19 hodin a živě jej vysílá stanice ČT sport.

Plzeň do nového ročníku vstoupila nejlépe, jak mohla. Ve druhém předkole Evropské konferenční ligy vyřadila běloruský Brest po dvou výhrách 2:1. Pravou nohou zahájili Viktoriáni také Fortuna:Ligy, když ze tří duelů posbírali 9 bodů. Kuriozitou na tom je, že shodné porážky 2:1 si odnesli fotbalisté Boleslavi, Bohemians a Slovácka. Poté však přišlo vystřízlivění ve třetím předkole, respektive v jeho úvodním střetnutí. S TNS prohrávala Viktorka už 4:0, ale naději do odvety jí daly branky Beauguela a Ba Louy z 89. a 95. minuty. I přes porážku 4:2 ale bude mít dnes rozhodně, co napravovat.

TNS na start ligy ve Walesu ještě čeká, avšak úspěšně vstoupil do kvalifikace EKL. V prvním předkole si díky remíze 1:1 a vítězství 2:0 zajistil postup přes severoirský Glentoran. Druhá část play off již byla o poznání snadnější, alespoň dle výsledků. Velšané přejeli Kauno Žalgiris 5:0 a 5:1 a o postupujícím tak bylo jasně rozhodnuto. V prvním utkání 3. předkola proti Plzni nadělili českému celku 4 branky, ale díky dvěma inkasovaným gólům v závěru ještě dali Viktorce šanci do odvety.

Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška - Havel, Pernica, Brabec (C), Hybš - Ndiaye - Ba Loua, Bucha, Šulc, Mosquera - Beauguel
Náhradníci: Tvrdoň, Mrózek - Kayamba, Řezník, Chorý, Hlavatý, Falta, Čermák, Matějka, Kaša, Janošek, Káčer

The New Saints FC: Harrison - D. Davies, K. Davies, Hudson, Marriott (C) - Smith, Routledge, Redmond - Robles, McManus, Cieslewicz
Náhradníci: Roberts - Ebbe, Brobbel, Williams, Clark, Baker, Bradford, Canavan, Daykin, Rees, Cornish

Rozhodčí: Stegemann - Schaal, Bandurski

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu a utkání za chvíli vypukne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Ba Loua táhl první útok Plzně po pravé straně, avšak centr na zadní tyč se k Buchovi nedostal.

2.

Na druhé straně si lehce došel pro centr zleva Aleš Hruška a plzeňští vyráží opět vpřed.

3.

Viktoriáni měli k dispozici přímý kop po faulu na Ba Louu, avšak sám postižený nevyprodukoval poté přesný centr a hosté se znovu v pohodě ubránili.

4.

TNS dává gól! Tak to je opravdu katastrofální vstup Plzně, jejíž akci na postup dostaly citelnou ránu. Mosquera upadl na hranici vápna a chyběl u lajny, odkud hosté vyprodukovali přesný centr na zadní tyč, odkud Daviesovu hlavičku srazil jeden z domácích přímo k LOUSI ROBLESOVI, jenž dopravil hravě balón do sítě.

5.

Mosquera následně u střídaček povalil rukama svého soka, který celou situaci trochu přihrál a domácí záložník je navíc potrestán žlutou kartou.

7.

Viktorka se snaží rychle zareagovat na obdrženou branku, ale její kombinace na útočné polovině nevede ke střelecké příležitosti.

8.

Mosquera teď nedosáhl dlouhý balón a navíc se nacházel v ofsajdovém postavení. Rozehrávky se tak ujme brankář Harrison

9.

Obrovská šance Plzně končí smolně pro domácí. Šulc to udělal skvěle na pravé straně a následně přesným pasem našel na přední tyči Beauguela. Míč však těsně před domácím útočník skočil na drnu a od holeně Beauguela šla rána z malého vápna vysoko nad.

11.

Mosquera si dobře nabíhal na povedený pas, ale nakonec na míč nedosáhl a ten tak končí až u Harrisona.

12.

Plzeň i nadále okupuje soupeřovu polovinu, ale obranný val TNS je zatím velmi pevný.

13.

Hosté ale také na polovině soupeře úspěšní nebyli a Havel již vyváží míč podél lajny vstříc Harrisonovi.

14.

Ba Loua si dobře seběhl k postranní čáře a následně z rohu velkého vápna oslovil před bránou Šulce. Ten však balón po těžké přihrávce napálil nad.

16.

Na zemi po střetu s jedním z domácích leží Cieslewicz a hra je k nelibosti domácích příznivců přerušena.

17.

Cieslewicz ale odešel ze hřiště po svých a co nevidět se na trávník docela určitě vrátí.

Radomír Fukala
12. 8. 2021
reklama