6:0! Chelsea Wengerovi k oslavě nadělila historický debakl

FOTO Vysmátý Abramovič, zdrcený jubilant Wenger
Svůj jubilejní zápas na lavičce Arsenalu si jistě zkušený manažer Arséne Wenger představoval trochu jinak. Bohužel, Chelsea mu nadělila šest nepříjemných dárků...
Klíčový okamžik zápasu se udál v 16. minutě. Mladík Oxlade-Chamberlain zahrál v pokutovém území rukou, když nádhernou robinzonádou vytáhl střelu Hazarda.
Jelikož je ale povoláním útočník a ne brankář, jednalo se provinění proti pravidlům. Sudí Andre Marriner vše správně zkonzultoval s asistenty a ukázal na značku pokutového kopu.
Ovšem chybně vyloučil Kierana Gibbse, který k celé situaci pouze dobíhal.
Aktualizováno 22. 3. 2014 18:39
Arséne Wenger ve svém 1000. zápase na lavičce Arsenalu schytal nevídaný debakl od Chelsea.

Londýn - Nejhorší debakl v dějinách vzájemných zápasů schytal v sobotním šlágru Premier League na půdě Chelsea podzimní lídr soutěže Arsenal. José Mourinho a jeho Blues porazili Arsenal 6:0, a dokonale tak pokazili trenérovi Arséne Wengerovi oslavu jeho 1000. zápasu na lavičce "kanonýrů".

O branky se postarali Samuel Eto´o, Eden Hazard, Mohamed Salah, Andre Schürrle a Oscar, který dokonce skóroval dvakrát. Zápas jsme sledovali živě zde.

Chelsea nyní vede anglickou ligu o čtyři body před Liverpoolem a šest bodů před Manchesterem City, oba tyto týmy ale mají odehráno méně zápasů (City o tři méně, Reds o dva). Tabulku soutěže si můžete prohlédnout zde.

Derby bylo rozhodnuté po 17 minutách

Velké derby, velká oslava. To vše ale rozhodl velký nástup "Blues" už v úvodu zápasu. Jako první sice vystrašil Čecha ve 4. minutě Giroud, jenže hned z protiakce udeřil Eto´o na druhé straně. V minutě sedmé to bylo již 2:0 pro domácí, když se krásnou křížnou střelou prosadil Schürrle.

Kdo z fanoušků Arsenalu čekal, že to nejhorší je za nimi, šeredně se mýlil. V 16. minutě rozjeli domácí další brejk a střelu na zadní tyč krásnou robinzonádou vytěsnil na roh Oxlade-Chamberlain. "Zákrok roku" kazí ovšem fakt, že tento mladík je útočník Arsenalu, nikoliv brankář.

Sudí Marriner se chvíli radil se svými asistenty a následně ukázal správně na značku pokutového kopu. Nesprávně ovšem vyloučil hostujícího Keirana Gibbse, který byl v celé situaci zcela nevinně (VIDEO ZDE!). Přitom sám Oxlade-Chamberlain se ke svému prohřešku následně sudímu přiznal.

Chelsea střílela góly i ve druhé půli

Nic to ale nemění na faktu, že následnou penaltu proměnil Hazard a bylo po zápase. Hosté se nezmohli zhola na nic, kromě dvou střel z dálky, jednu předvedl až v nastavení celého souboje Rosický, který si následně vyměnil dres s Čechem.

Naopak domácí ještě přidali další tři branky - do poločasu se trefil Oscar po krásné akci Torrese, po změně stran přidal tentýž hráč svůj druhý gól v zápase a debakl Arsenalu uzavřel Salah, který právě Oscara vystřídal.

Wenger tak ke svému jubileu dostal rekordní nakládačku, porážka 0:6 je nejtěžší v historii vzájemných soubojů. V Premier League pak "Gunners" prohráli o šest branek (2:8) také před třemi lety na Old Trafford s Manchesterem United.

Nadělovali i Liverpool a City

O gólové příděl se ovšem dnes nepostarala jen Chelsea. Brankové koncerty totiž zahráli svým soupeřům totiž i oba pronásledovatelé Blues v čele tabulky.

Manchester City zvítězil doma nad Fulhamem 5:0, když hned tři góly obstaral špílmachr Citizens Yaya Touré.

Liverpool zase zvítězil 6:3 v Cardiffu, i když v utkání dvakrát prohrával. V tomto utkání se zase hattrickem prosadil Luís Suaréz, který navíc přidal i jednu asistenci.

Jedenáctou branku v sezoně dnes vstřelil někdejší sparťan Wilfried Bony, ale jeho Swansea to na body nestačilo. S Evertonem Swans prohráli 2:3.

Dnešní program Premier League završil duel Manchesteru United s West Hamem, který díky dvěma brankám Wayne Rooneyho vyhráli Red Devils 2:0.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Chelsea - Arsenal 6:0(42. a 66. Oscar, 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard z pen., 71. Salah),Cardiff - Liverpool 3:6 (9. a 88. Mutch, 25. Campbell - 16., 60. a 90.+6 Suárez, 41. a 54. Škrtel, 75. Sturridge), Everton - Swansea 3:2 (20. Baines z pen., 53. Lukaku, 58. Barkley - 33. Bony, 90.+2 Williams), Hull - West Bromwich 2:0 (31. Rosenior, 38. Long), Manchester City - Fulham 5:0 (26. z pen., 54. z pen. a 65. Touré, 84. Fernandinho, 88. Demichelis), Newcastle - Crystal Palace 1:0 (90.+4 Cissé), Norwich - Sunderland 2:0 (20. Snodgrass, 32. Tettey), West Ham United - Manchester United 0:2 (8. a 33. Rooney)

1. Chelsea 31 21 6 4 62:23 69
2. Liverpool 30 20 5 5 82:38 65
3. Manchester City 28 20 3 5 76:27 63
4. Arsenal 30 19 5 6 53:34 62
5. Everton 29 15 9 5 43:30 54
6. Tottenham 30 16 5 9 37:38 53
7. Manchester United 30 15 6 9 48:34 51
8. Newcastle 30 14 4 12 38:40 46