8:1. Bayern se s Besiktasem nemazlil ani v odvetě a bez potíží postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů

14. 3. 2018 19:56
Bayern v odvetě osmifinále Champions League porazil Besiktas na jeho půdě 3:1 a v součtu s domácí výhrou hladce postoupil.
Střelec úvodní branky Thiago Alcantara
Střelec úvodní branky Thiago Alcantara | Foto: Reuters

Istanbul - Fotbalisté Bayernu Mnichov nepřipustili po vydařeném úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů (5:0) překvapení a v odvetě zvítězili na hřišti Besiktase Istanbul 3:1. Bavorský velkoklub postoupil do čtvrtfinále milionářské soutěže posedmé za sebou a může pokračovat v boji o první titul od roku 2013. Kouč Bayernu Jupp Heynckes dosáhl jedenácté výhry v LM po sobě a stanovil trenérský rekord.

Bayern otevřel skóre v 18. minutě, když po Müllerově centru z pravé strany z voleje zakončil španělský záložník Alcántara a vstřelil 100. soutěžní gól mnichovského klubu v této sezoně. Bývalý hráč Barcelony se však ještě v průběhu prvního poločasu zranil a na hřišti jej nahradil Rodríguez.

Do druhého poločasu nevstoupili domácí vůbec dobře. Hned v první minutě si míč do vlastní branky po Rafinhově centru srazil obránce Gönül. Komický moment se odehrál o chvíli později, když za pomezní čárou pobíhala zrzavá kočka a rozhodčí Oliver na chvíli musel duel přerušit.

Čestný úspěch Besiktase zaznamenal po hodině hry Love. Alaba ztratil míč, Gönul přihrál do vápna brazilskému útočníkovi a ten skóroval, přestože byl atakován obráncem. Celek z Istanbulu tak na čtvrtý pokus oslavil gól do sítě Bayernu.

Do šancí se následně dostali Pektemek nebo Quaresma, v závěru ale pojistil výhru hostů po Alabově tečované přihrávce střídající Wagner. Besiktas doma podlehl poprvé od 6. srpna. Bayern neprohrál posledních 18 soutěžních utkání, z toho jen v jediném nedosáhl na vítězství (v bundeslize remizoval 0:0 s Herthou Berlín).