reklama

A nakonec Panenka. Toni uzavřel kariéru efektní penaltou

Panenkovská penalta Luca Toniho Sport
"Byla to riskantní penalta, ale k dobrým věcem občas potřebujete riskovat. Naštěstí se to povedlo," řekl novinářům Toni, který krátce před koncem prvního poločasu překonal brazilskou dvojku turínského celku Neta.

Verona - Italský fotbalista Luca Toni se v neděli stylově rozloučil s profesionální kariérou. Osmatřicetiletý útočník Verony v domácím ligovém zápase s jistým mistrem Juventusem proměnil penaltu ve stylu Antonína Panenky a přispěl k senzační výhře posledního celku 2:1. Toni přiznal, že jeho poslední branka byla také jeho nejhezčí.

"Byla to riskantní penalta, ale k dobrým věcem občas potřebujete riskovat. Naštěstí se to povedlo," řekl novinářům Toni, který krátce před koncem prvního poločasu překonal brazilskou dvojku, turínského celku Neta.

Přestože v italské lize nasázel za dvanáct klubů 157 branek, zásah proti Juventusu pro něj byl výjimečný. "Každý gól mi připadal krásný. Tenhle byl možná nejlepší, protože uzavřel moji kariéru, do které patřilo mnoho emocí," podotkl mistr světa z roku 2006.

Urostlý kanonýr měl v této sezoně problémy s kolenními vazy. I kvůli potížím svého kapitána Verona nakonec sestoupila. "Když jde všechno dobře, je těžké zvažovat konec, ale tohle byla nejhorší sezona mé kariéry, i co se týče psychiky," přiznal Toni.

Už ví, že se nevydá na trenérskou dráhu. "Viděl jsem, jak moji bývalí spoluhráči za každých 12 měsíců na lavičkách zestárli o pět let. Takže ne, radši bych preferoval ředitelskou roli," uvedl Toni. "Promluvím s Veronou a jejím prezidentem. Stále tomuto městu něco dlužím. Hellasu bych rád pomohl zpátky do Serie A, kde si zaslouží být," dodal hráč se 47 zápasy a 16 góly v italské reprezentaci.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

reklama