reklama

Abidal se dává do kupy, Barcelona ho napsala na soupisku

Francouzský obránce Éric Abidal z Barcelony bojuje o míč s německým záložníkem Andre Schürrlem z Leverkusenu během utkání Ligy mistrů. Francouzský obránce Éric Abidal z Barcelony bojuje o míč s německým záložníkem Andre Schürrlem z Leverkusenu během utkání Ligy mistrů. autor: Reuters
Éric Abidal se vešel na soupisku Barcelony pro Ligu mistrů. Francouzský obránce přitom v dubnu prodělal transplantaci jater a teprve nedávno začal s lehkým tréninkem.

Barcelona - Francouzský fotbalista Éric Abidal, který se v dubnu podrobil transplantaci jater, je na pětadvacetičlenné soupisce Barcelony pro Ligu mistrů.

Dvaatřicetiletý obránce přitom teprve koncem srpna začal s lehkým tréninkem a uvedl, že k hraní by se chtěl vrátit v prosinci.

Abidalovy problémy s játry začaly loni, kdy mu z nich lékaři odstranili nádor.

O dva měsíce později francouzský reprezentant pomohl Barceloně k triumfu v Lize mistrů, letos v dubnu však musel kvůli přetrvávajícím potížím na transplantaci, při které mu část jater poskytl bratranec.

Pokud by se Abidal vrátil na trávník v prosinci, přišel by nejspíš o všechny zápasy v základní skupině, ve které se Barcelona utká se Spartakem Moskva, Benfikou Lisabon a Celtikem Glasgow.

Poslední utkání katalánský klub ve skupině G odehraje 5. prosince doma proti Benfice.

reklama