7. 2. 2010 22:50
Livorno - Juventus 1:1, Boloňa - AC Milán 0:0
Diego.
Diego. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín pokračují v letošním tápání, když jen remizovali v sobotním zápase třiadvacátého kola Serie A na hřišti Livorna 1:1 a s pětatřiceti body klesli na sedmé místo.

Starou dámu vedl do utkání trenér Alberto Zaccheroni, který minulý týden vystřídal na lavičce neúspěšného Cira Ferrari, nicméně i on musel přihlížet, jak v šestadvacáté minutě pokořil brankáře Buffona přesnou hlavičkou Filippini.

Juventus rázem zvýšil aktivitu a vyrovnání se dočkal těsně před přestávkou. Na přímý kop Diega si pro změnu naskočil stoper Legrottaglie a srovnal.

Kdo si však myslel, že hosté dokonají obrat ve druhé půli, byl na omylu. Livorno velmi disciplinovaným výkonem bránilo cennou remízu a hosté navíc museli zápas dohrávat v deseti hráčích, neboť sedm minut před koncem viděl červenou kartu Melo.

Místo AC jde na druhé místo AS Řím

Fotbalisté AC Milán uhráli jen bezbrankovou remízu na hřišti Boloni. Rossoneri, kteří nastoupili i s čerstvou posilou Mancinim (přišel z Interu), mohli dokonce prohrát, Di Vaio však však v největší šanci zápasu neuspěl.

Před AC se na druhé místo probojoval AS Řím, který gólem Vučiniče z 82. minuty vyhrál 1:0 na hřišti Fiorentiny. Milánští na Římany ztrácejí dva body.

Osmibodový náskok na čele si udržel Inter, který doma porazil 3:0 Cagliari. Neraazzurri vyhráli díky velmi dobrému vstupu do zápasu.

Již po šesti minutách se prosadil makedonský útočník Panděv, který se od lednového příchodu trefil již v třetím utkání za sebou. Vedení potvrdil stoper Samuel. Výhru Interu po změně stran stvrdil Milito.

Neapol přišla o patnáctizápasovou sérii bez prohry

K posunu do čela tabulky střelců mu to však nepomohlo, neboť jeho hlavní soupeř v boji o kanonýrskou korunu Di Natale pomohl Udine k výhře nad Neapolí hattrickem. Neapolitáni tak přišli o patnáctizápasovou sérii bez porážky.

O bod za čtvrtou Neapol se dostali fotbalisté Palerma, kteří díky gólu Simplicia z 87. minuty porazili 2:1 Parmu.

O další bod zpět je šestá Sampdoria, která odsunula Juventus z pohárových pozic. Sampdoria zvítězila na hřišti poslední Sieny 2:1. Sieně se naopak znovu vzdálila naděje na záchranu, jelikož Catania a Bergamo vyhrály. Siena ztrácí na záchranu již deset bodů.

Na sedmý Juventus se pak dotáhl FC Janov, který díky gólu Rossiho zvítězil 1:0 nad Chievem.

Palermo - Parma 2:1