AC Milán porazil Juventus, vyhrál i druhý Inter

ČTK Jakub Šafránek ČTK, Jakub Šafránek
6. 3. 2011 23:05
V tabulce má nyní AC pětibodový náskok na Inter

Turín - Italský bouřlivák Gennaro Gattuso byl hlavní postavou sobotního šlágru 28. kola italské Serie A mezi Juventusem a AC Milán.

Kapitán "Rossoneri" totiž zápas v osmašedesáté minutě rozhodl, když z hranice vápna střelou k tyči překonal Gianluigi Buffona, a stanovil výsledek zápasu na 0:1.

Domácí se i přes veškerou snahu k vyrovnání nepropracovali, neboť obrana hostí, v jejímž základu podruhé za sebou nechyběl Marek Jankulovski, nepřipustila na Christiana Abbiatiho byť jen jedinou přímou střelu.

Sparta lepší než AC Milán? Podle žebříčku klubů ano
AC v boji o čelo smetl Neapol, Inter přehrál Sampdorii

AC Milán se díky vítězství stále drží v čele tabulky Serie A, kde má nyní pětibodový náskok na Inter. "Rossoneri" naposledy v lize prohráli 18. prosince loňského roku, a od té doby sbírají pravidelně body.

Naopak Juventus se trápí. Prohra s AC Milán byla už jeho třetí v řadě.

Fotbalisté Interu Milán udrželi naději na obhajobu mistrovského titulu. Ve 28. kole porazili FC Janov 5:2. Inter nezačal na San Siru dobře a od 40. minuty prohrával po brance Rodriga Palacia. V úvodních deseti minutách druhého poločasu však domácí předvedli dokonalý obrat.

Eto´o a Zanetti slaví jeden z gólů.
Eto´o a Zanetti slaví jeden z gólů. | Foto: Reuters

Nejdříve vyrovnal útočník Giampaolo Pazzini a skóre otočil dvěma slepenými góly nejlepší týmový střelec Samuel Eto'o z Kamerunu. Další góly přidali Makedonec Goran Panděv a Japonec Juto Nagatomo, který se prosadil poprvé po lednovém příchodu na hostování z Ceseny.

Zaskočení hosté, za které odehrál celé utkání bývalý záložník Sparty Praha Juraj Kucka, se zmohli jen na snížení v poslední minutě.

Hráči "Nerazzurri" doma naplno bodovali poosmé v řadě, soupeřům při této sérii nasázeli celkem 29 branek.Kontakt s milánskými velkokluby ztrácí třetí Neapol, která na svém hřišti bez branek remizovala s předposledním nováčkem Brescií.

Mužstvo z jihoitalského přístavu na stadionu San Paola neinkasovalo v osmém utkání Serie A po sobě a neprůstřelnost před svými diváky drží už 742 minut.

Lazio porazilo v Římě Palermo 2:0 díky dvěma gólům Giuseppe Sculliho a vrátilo se na čtvrté místo. Hosté se nevzpamatovali z předchozího domácího debaklu 0:7 od Udine, po kterém byl odvolán trenér Delio Rossi. Jeho nástupce Serse Cosmi čtvrtou ligovou prohru sicilského týmu za sebou neodvrátil.

Domácí útočník Libor Kozák, jenž v týdnu podle italského tisku prodloužil s klubem smlouvu do roku 2015, zůstal tentokrát jen na lavičce.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Juventus Turín - AC Milán 0:1
Branka:
68. Gattuso

Sampdoria Janov - Cesena 2:3 (83. Volta, 90.+2 Maccarone z pen. - 46. a 48. Giaccherini, 43. Parolo), Boloňa - Cagliari 2:2 (29. Di Vaio z pen., 90.+4 Ramirez - 59. Cossu, 83. Ragatzu) , Chievo - Parma 0:0, Fiorentina - Catania 3:0 (21. a 25. Mutu, 60. Gilardino) , Inter Milán - FC Janov 5:2 (51. a 57. Eto'o, 50. Pazzini, 71. Panděv, 84. Nagatomo - 40. Palacio, 90. Boselli)), Neapol - Brescia 0:0, Udine - Bari 1:0 (76. Di Natale z pen.), Lazio Řím - Palermo 2:0 (7. a 18. Sculli).

1. AC Milán 28 18 7 3 50:20 61
2. Inter Milán 28 17 5 6 54:31 56
3. Neapol 28 16 5 7 41:25 53
4. Lazio Řím 28 15 6 7 35:23 51
5. Udine 28 15 5 8 50:30 50
6. AS Řím 28 13 7 8 43:39 46
7. Juventus Turín 28 11 8 9 41:35 41
8. Palermo 28 12 4 12 44:45 40