Zmar velkoklubů. AC i Inter přišly o dvoubrankový náskok

7. 4. 2013 23:10
Fotbalisté AC Milán ztratili v 31. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny dvoubrankové vedení.
Fotbalisté AC Milán vedli ještě po hodině hry ve Fiorentině 2:0, přesto výhru neudrželi. | Foto: Reuters

Florencie - Fotbalisté Interu i AC Milán ztratili v 31. kole italské ligy dvoubrankové vedení. Hráči AC již potřinácté v řadě neprohráli, ale po remíze 2:2 na hřišti Fiorentiny ztrácejí už čtyři body na druhou Neapol, která zdolala 2:0 FC Janov. Inter v šokující poslední půlhodině přišel kvůli hattricku Germána Denise o vedení 3:1 nad Bergamem a prohrál 3:4.

Domácí Fiorentina inkasovala proti AC ve 14. minutě od svého bývalého hráče Riccarda Montoliva, v 39. minutě ji navíc oslabil taktickým faulem stoper Nenad Tomovič. Dvoubrankový náskok zajistil milánskému týmu v 62. minutě Mathieu Flamini, jenže ke třem bodům to nestačilo.

Fiorentina vyrovnala ze dvou penalt

Fiorentina vyrovnala ze dvou penalt během sedmi minut. Nejdříve si pro faul došel Adem Ljajič a sám skóroval, brzy nato byl faulován Juan Cuadrado a pokutový kop úspěšně zahrál záložník David Pizarro. Tým Massimiliana Allegriho dohrával zápas s čtyřmi útočníky, ale žádné větší gólové šance se nedočkal.

Inter ztratil v 56. minutě své vedení 1:0 nad Bergamem, ale hned z protiútoku ho poslal zpět o gól před soupeře záložník Ricardo Álvarez, který v 57. minutě navíc přidal i gól na 3:1.

Favorit se ovšem v šokujícím závěru naprosto složil a prohrál 3:4. Všechny góly vstřelil nejlepší kanonýr Atalanty Denis. Argentinský útočník napřed proměnil pokutový kop v 56. minutě, za dalších šest minut vyrovnal a rozhodující gól přidal střelou zblízka v 77. minutě. V sezoně se trefil patnáctkrát.

Neapol zvítězila nad Janovem

Neapol si dvoubrankové vedení nad Janovem vypracovala už v úvodní půlhodině. V 18. minutě po individuální akci Edinsona Cavaniho skóroval Goran Panděv, v 29. minutě úspěšně vypálil Blerim Dzemaili. Další gól již nepadl a domácí bezpečně vyhráli.

Palermo v minulém kole přerušilo sérii patnácti duelů bez vítězství a dnes pod staronovým trenérem Giuseppem Sanninem na týden starý triumf 2:0 nad AS Řím navázalo výhrou 3:1 na hřišti Sampdorie Janov. Poprvé v ročníku se mu povedlo získat tři body dvakrát za sebou a v tabulce dostihlo Sienu, která remizovala bez branek s Parmou.

Porážku 1:3 si připsalo Chievo na hřišti Udine. Veronský tým prohrál podruhé za sebou a na sestupové příčky má náskok osm bodů, český záložník Kamil Vacek se na hřiště z lavičky nedostal.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Fiorentina - AC Milán 2:2 (66. Ljajič z pen., 73. Pizarro z pen. - 14. Montolivo, 62. Flamini), Catania - Cagliari 0:0, Sampdoria Janov - Palermo 1:3 (43. Munari - 35. Von Bergen, 50. Iličič, 56. Santiago García), Siena - Parma 0:0, Udine - Chievo 3:1 (20. a 25. Di Natale, 85. Benatia - 35. Papp), Inter Milán - Bergamo 3:4 (57. a 61. Álvarez, 43. Rocchi - 65. z pen., 71. a 77. Denis, 56. Bonaventura), Neapol - FC Janov 2:0 (18. Panděv, 29. Dzemaili).

1. Juventus Turín 31 22 5 4 61:20 71
2. Neapol 31 18 8 5 57:29 62
3. AC Milán 31 17 7 7 55:34 58
4. Fiorentina 31 15 7 9 56:39 52
5. Inter Milán 31 15 5 11 50:43 50
6. Lazio Řím 30 15 5 10 39:36 50
7. AS Řím 30 14 5 11 60:51 47
8. Catania 31 13 7 11 40:38 46