AC Milán roznesl Turín, Inter přeskočil Neapol

9. 12. 2012 23:00
AC Milán sice prohrával v 16 kole Serie A na půdě FC Turín 0:1, nakonec ale slavil výhru 4:2. Vyhrál také Juventus nad Palermen a Inter nad Neapolí
Fotbalisté AC Milán se radují z jednoho z gólů, kterým zařídili obrat na hřišti FC Turín | Foto: Reuters

Turín - Inter Milán ve šlágru 16. kola Serie A porazil Neapol 2:1 a vystřídal ji na druhém místě tabulky.

Konkurenční AC prohrávalo po půlhodině hry na půdě FC Turín 0:1, poté ale zápas otočilo a vyhrálo jednoznačně 4:2.

Lídr Juventus se nadřel na výhru 1:0 v Palermu. O jediný gól se postaral v 50. minutě Lichtsteiner. Tabulku italské ligy vede už o čtyři body.

Inter otřevřel gólový účet už v 6. minutě, kdy se prosadil záložník Guarín. Stejný hráč měl prsty i v druhém gólu domácích, když na konci prvního poločasu poslal přesnou kolmici Militovi a ten ji proměnil.

Po přestávce Neapol přidala a utkání zdramatizovala. Na Hamšíkův centr si naskočil Cavani a snížil na 1:2. To bylo ale všechno, co hosté zvládli. Přišli tak o pětizápasovou šňůru bez porážky.

Nocerino odčinil chybu

Vedení Turína proti Milánu zařídil ve 28. minutě obrovskou chybou hostující bek Nocerino, který nechtěně vyslal do sóla Santanu. Ještě do poločasu ovšem srovnal Robinho.

Po přestávce už to bylo AC s formou z posledních zápasů. Nejprve odčinil svou chybu brankou Nocerino, chvíli na to přidal pojišťovací branku Pazzini a kanonýr El Shaarawy dokonal výhru. Turín se totiž díky Bianchimu dočkal už jen snížení.

Chievo, které postrádá zraněného záložníka Kamila Vacka, si poradilo s mužstvem Cagliari 2:0 a posunulo se už na 12. místo.

Cagliari - Chievo 0:2 (67. Paloschi, 87. Thereau), FC Turín - AC Milán 2:4 (28. Santana, 80. Bianchi - 40. Robinho, 53. Nocerino, 61. Pazzini, 76. El Shaarawy), Palermo - Juventus Turín 0:1 (50. Lichtsteiner), Pescara - FC Janov 2:0 (53. Abbruscato, 73. Vukušič), Siena - Catania 1:3 (10. Rosina - 67. a 82. Bergessio, 50. Castro), Inter Milán - Neapol 2:1 (8. Guarín, 39. Milito - 54. Cavani).

1. Juventus Turín 16 12 2 2 33:10 38
2. Inter Milán 16 11 1 4 29:17 34
3. Neapol 16 10 3 3 29:14 33
4. AS Řím 16 9 2 5 38:26 29
5. Fiorentina 16 8 5 3 29:18 29
6. Lazio Řím 15 9 2 4 24:18 29
7. AC Milán 16 7 3 6 28:21 24
8. Catania 16 6 4 6 22:24 22