AC Milán vede Serii A. Nedvěd slaví výhru nad AS Řím

Reggina - Inter 2:3, Juventus - AS Řím 2:0
Milánský Ibrahimovič v souboji se Zanchettou z Lecce
Milánský Ibrahimovič v souboji se Zanchettou z Lecce | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán se po deseti kolech dostali do čela Seri A s jednobodovým náskokem na Udine a Inter.

V nedělní dohrávce pomohl červenočerným k vítězství nad Neapolí 1:0 vlastní gól Germana Denise, jenž si čtyři minuty před koncem zápasu hlavou srazil Ronaldinhův přímý kop do vlastní branky.

Zápas nedohrál záložník Neapole Maggio, který dostal po faulu na Marka Jankulovského na konci první půle červenou kartu.

Český reprezentační obránce odehrál celý zápas.

Fotbalisté Interu Milán po dvou bezbrankových remízách v desátém kole italské ligy konečně vyhráli. Znovu však měli namále.

Po brankách Maicona a Vieiry vedli sice na hřišti Regginy po čtyřiadvaceti minutách už 2:0, domácím se ale ještě do poločasu podařilo zásluhou Cozzy snížit.

A když se v průběhu druhé půle trefil i Brienza, spělo už třetí utkání největšího favorita na zisk italského titulu znovu k remíze. V nastaveném čase ovšem hosté dokázali zásluhou stopera Córdoby dostat míč do sítě domácích a odvezli si všechny tři body.

Dobrou formu potvrdil také Juventus, v jehož základní jedenáctce nechyběli Zdeněk Grygera ani Pavel Nedvěd.

Domácí poslal v zápase s loňským vicemistrem AS Řím do vedení krátce před přestávkou nestárnoucí Del Piero a hned  na začátku druhé půle zvýšil jejich vedení Marchionni.

Oba Češi v závěru zápasu za rozhodnutého stavu trávník opustili. Grygeru nahradil v 77. minutě Mellberg, Nedvěda o chvilku později De Ceglie.

Výhru slaví také reprezentační obránce David Rozehnal, který svým výkonem přispěl k nedělní výhře Lazia Řím nad Catánií v poměru 1:0. Rozhodující branku vstřelil pět minut před koncem Foggia.

AC Milán - Neapol 1:0