AC Milán vyhrál bitvu o čtvrté místo, Kuckův gól Parmě nestačil

Trenér AC Milán Gennaro Gattuso Trenér AC Milán Gennaro Gattuso autor: Reuters
Fotbalisté AC Milán uspěli v přímém souboji o čtvrté místo italské ligy a vyhráli na hřišti Atalanty Bergamo 3:1. Dva góly dal polský útočník Krzysztof Piatek.

Domácí se ujali vedení v 33. minutě, po zpětné Iličičově přihrávce prostřelil Donnarummu záložník Freuler. Těsně před přestávkou ale vyrovnal Piatek a trefil se i ve čtvrtém utkání, do něhož nastoupil v dresu "Rossoneri" v základní sestavě.

V 55. minutě dokonal obrat tvrdou ránou zpoza šestnáctky Calhanoglu. O šest minut později přidal svou druhou branku po spolupráci obou úspěšných střelců Piatek. AC stáhlo na rozdíl jednoho bodu ztrátu na městského rivala Inter, ten má ale zápas k dobru.

Cagliari otočilo domácí utkání s Parmou a vyhrálo po pěti zápasech. Hostující tým poslal ve 40. minutě do vedení bývalý hráč pražské Sparty Kucka, ale po změně stran otočil skóre dvěma zásahy útočník Pavoletti.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2018/19 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2018/19 Prohlédněte zde

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Cagliari - Parma 2:1 (65. a 85. Pavoletti - 40. Kucka), Bergamo - AC Milán 1:3 (33. Freuler - 45.+1 a 61. Piatek, 55. Calhanoglu).