21. 10. 2009 22:59
Tomáš Necid se v utkání neprosadil.
AC Milán se raduje z překvapivé výhry
AC Milán se raduje z překvapivé výhry | Foto: Reuters

Praha  - Fotbalisté Realu Madridu nepotvrdili prognózy a v nejsledovanějším utkání dnešního večera v Lize mistrů prohráli na domácím hřišti s AC Milán 2:3, přestože ještě v poločase vedli.

Ztratili tak první body v soutěži. Vedení neudržel ani Bayern Mnichov v Bordeaux, na čemž měl velkou vinu Thomas Müller, jenž byl vyloučen už po půlhodině hry.

Nejjistější výhru zaznamenala Chelsea, která poslala domů Atlétiko Madrid se čtyřbrankovým výpraskem a stejně jako Manchester United po výhře 1:0 na hřišti CSKA míří za postupem. Program přinesl také dva vlastní góly a pět vyloučených.

Na úvodních třech gólech na stadionu San Bernabeu se podíleli výraznou měrou brankáři. Raúl už v 19. minutě zužitkoval aktivní hru "Bílého baletu", ale jeho zásahu předcházela nevídaná minela gólmana Didy, kterému vypadl míč z ruky.

Kazaň senzačně dobyla Barcelonu. Prohrál i Liverpool
Kaká vyzve AC Milán. Real patří mezi větší kluby, říká

Jenže jeho protějšek Casillas po změně stran v rozmezí čtyř minut dvakrát zaváhal při ojedinělých pokusech hostů, na které sice Real ještě zareagoval vyrovnáním, ale nakonec se po druhé brance Pata radovali hosté. Na obou stranách v dramatickém závěru rozhodčí neuznal po jednom gólu.

Dvaatřicetiletý španělský fotbalista Raúl vstřelil v evropských soutěžích podle statistických údajů UEFA 68. gól a dotáhl se v přímém souboji na milánského Filipeho Inzaghiho, s nímž se dělí o vedoucí příčku dlouhodobých střeleckých statistik.

Agentura Reuters do svých údajů nezapočítává kvalifikační kola, proto se podle jejích propočtů Raúl dotáhl na vedoucího Gerda Müllera, jenž zaznamenal v různých pohárových soutěžích celkem 66 branek.

O největší kanonádu večera se postarala londýnská Chelsea. V souboji dvou posledních českých reprezentačních kapitánů se více radoval gólman Čech, jenž udržel při výhře 4:0 čisté skóre, zatímco jeho ex-spoluhráč Ujfaluši prožil smutný večer.

Tomáš Necid se v utkání neprosadil. | Foto: Reuters

Hned na dvou stadionech byly k vidění vlastní góly, ale Ciani z Bordeaux dokázal svoji chybu v utkání s Bayernem odčinit trefou i do druhé sítě.

Francouzský celek, v jehož sestavě nastoupil i Jaroslav Plašil, přidal do poločasu druhý gól a výsledek 2:1 udržel. V době druhé domácí trefy už nebyl na hřišti hostující Müller, jenž byl vyloučen po druhém napomínání ve 30. minutě, v závěru ho následoval ještě Van Buyten.

Vlastní gól si vstřelilo ve 22. minutě také Porto v duelu proti Apoelu Nikósie, ale ze jedenáct minut bylo vyrovnáno po trefě Hulka a tentýž hráč utkání rozhodl těsně po pauze proměněnou penaltou. Domácí dohrávali v deseti bez vyloučeného Mariana Gonzáleze.

Besiktas se stoperem Tomášem Sivokem vybojoval cennou bezbrankovou remízu ve Wolfsburgu. Domácí nezdar znásobila ztráta kanonýra Grafiteho, jenž byl vyloučen a svému týmu bude příště citelně chybět.

Z výhry Juventusu 1:0 nad Maccabi Haifa se neradoval přímo v akci Zdeněk Grygera, který se neobjevil ani na lavičce náhradníků. Rozhodnutí přinesla Chiellinova trefa krátce po změně stran, hostující náhradník Dutra byl v 68. minutě vyloučen.

Šťastnou výhru vybojovali v podvečerní předehrávce fotbalisté Manchesteru United, jejichž vítězství 1:0 na hřišti CSKA Moskva zajistil čtyři minuty před koncem Valencia. O třináct minut dříve byl vystřídán v sestavě domácích český reprezentant Tomáš Necid.

Hosté rozhodli zvýšeným tlakem po pauze a čtyři minuty před koncem byl anglický klub za svou aktivitu odměněn: po spolupráci Naniho s Berbatovem se dostal k zakončení na pravé straně šestnáctky Valencia a křížnou střelou rozhodl.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Girondins Bordeaux - Bayern Mnichov 2:1 (2:1)

Branky: 27. Ciani, 40. Planus - 6. Ciani vlastní. Rozhodčí: Hauge (Nor.). ČK: 30. Müller (Bayern).

Juventus Turín - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)

Branka: 47. Chiellini. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 69. Dutra (Maccabi).

1. Girondins Bordeaux 3 2 1 0 4:2 7
2. Juventus Turín 3 1 2 0 2:1 5
3. Bayern Mnichov 3 1 1 1 4:2 4
4. Maccabi Haifa 3 0 0 3 0:5 0

Skupina B:

VfL Wolfsburg - Besiktas Istanbul 0:0

Rozhodčí: Rosetti (It.). ČK: 74. Graffite (Wolfsburg).

CSKA Moskva - Manchester United 0:1 (0:0)

Branka: 86. Valencia. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).

1. Manchester United 3 3 0 0 4:1 9
2. VflL Wolfsburg 3 1 1 1 4:3 4
3. CSKA Moskva 3 1 0 2 3:5 3
4. Besiktas Istanbul 3 0 1 2 1:3 1

Skupina C:

Real Madrid - AC Milán 2:3 (1:0)

Branky: 19. Raúl, 76. Drenthe - 66. a 88. Pato, 63. Pirlo. Rozhodčí: De Bleeskere (Belg.).

FC Curych - Olympique Marseille 0:1 (0:0)

Branka: 69. Heinze. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

1. Real Madrid 3 2 0 1 10:5 6
2. AC Milán 3 2 0 1 5:4 6
3. FC Curych 3 1 0 2 3:6 3
4. Olympique Marseille 3 1 0 2 2:5 3

Skupina D:

FC Porto - APOEL Nikósie 2:1 (1:1)

Branky: 33. a 48. z pen. Hulk - 22. Alvaro Perreira vlastní. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 74. Mariano González (Porto).

FC Chelsea - Atlético Madrid 4:0 (1:0)

Branky: 41. a 52. Kalou, 69. Lampard, 90.+1 Perea vlastní. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

1. FC Chelsea 3 3 0 0 6:0 9
2. FC Porto 3 2 0 1 4:2 6
3. APOEL Nikósie 3 0 1 2 1:3 1
4. Atlético Madrid 3 0 1 2 0:6 1