reklama

AFP: Ribéry prý měl styk s nezletilou prostitutkou

Bude Franck Ribéry obviněn za styk s nezletilou prostitutkou? Bude Franck Ribéry obviněn za styk s nezletilou prostitutkou? autor: Václav Rojík
Ribéry nevěděl, že v té době nebyla zletilá

Paříž - Francouzský fotbalista Franck Ribéry by podle agentury AFP mohl být obviněn kvůli svým stykům s nezletilou prostitutkou.

Nejmenovaný zdroj ze státního zastupitelství agentuře řekl, že slavný záložník Bayernu Mnichov při výslechu na polici kontakty s dívkou z luxusního pařížského nevěstince přiznal. Nevěděl však prý, že v té době nebyla zletilá.

Kvůli stykům s mladou prostitutkou je podle AFP vyšetřován i další reprezentant Sidney Govou z Lyonu. V příštích týdnech by mohli být předvoláni k výslechu i další hráči národního týmu, který čeká za necelé dva měsíce mistrovství světa v JAR.

Čtěte také:
Šéfa Juventusu chránila policie. Před vlastními fanoušky
VIDEO Po brutálním faulu bude brankář rok bez fotbalu

Ribéryho právní zástupkyně Sophie Bottaiová sice v neděli tvrdila, že fotbalista figuruje v kauze jen jako svědek, ale podle AFP mu hrozí obvinění. "Záleží na soudci Andrem Dandovi, jak se rozhodne," uvedl zdroj.

Pokud by byl Ribéry, jenž je ženatý a má dvě děti, obviněn, hrozily by mu až tři roky vězení a pokuta do výše 45.000 eur (1,1 milionu korun).

Také kouč Bayernu Louis van Gaal dnes prohlásil, že Ribéry je v případu pouze svědek. "Neměli bychom se k tomu vyjadřovat, protože vyšetřování běží," uvedl nizozemský trenér.

Celá záležitost ho prý nijak zvlášť netrápí. "Zajímá nás spíš Lyon," řekl směrem ke středečnímu semifinále Ligy mistrů.

reklama