Agüero dvěma góly zařídil výhru Argentiny nad Bosnou

19. 11. 2013 12:22
Fotbalisté Argentiny i bez zraněné hvězdy Lionela Messiho porazili Bosnu a Hercegovinu 2:0
Sergio Agüero v souboji s Orbanem.
Sergio Agüero v souboji s Orbanem. | Foto: Reuters

St. Louis - Fotbalisté Argentiny i bez zraněné hvězdy Lionela Messiho porazili Bosnu a Hercegovinu 2:0. Oba góly na baseballovém stadionu v St. Louis, kam si našlo cestu 30.397 fanoušků, vstřelil Sergio Agüero.

Útočník Manchesteru City nastoupil s desítkou na dresu, kterou jinak v reprezentaci nosí Messi, a slavnějšího kolegu dokonale zastoupil. Poprvé se trefil pět minut před přestávkou a druhý gól přidal v 66. minutě.

Chvíli před druhou brankou měl však Agüero štěstí, že nedostal červenou kartu. V reakci na tvrdý souboj se ohnal nohou po protihráči, rozhodčí však prohřešek pětadvacetiletého fotbalisty přehlédl.

Výhru Austrálie nad Kostarikou 1:0 zařídil Tim Cahill a při debutu nového trenéra Angeho Postecogloua na lavičce "Socceroos" vyrovnal střelecký rekord národního týmu. Bývalý záložník Evertonu, jenž nyní působí v MLS v New Yorku, za reprezentaci dal stejně jako někdejší útočník Damian Mori 29 branek.