reklama

Ajax přišel o obrovský talent. Nouri zkolaboval v přípravě, lékaři potvrdili trvalé poškození mozku

Lékařský tým Ajaxu i Brém se okamžitě rozběhl k mladému záložníkovi. Lékařský tým Ajaxu i Brém se okamžitě rozběhl k mladému záložníkovi. autor: ČTK
Talentovaný záložník nizozemského Ajaxu Amsterdam Abdelhak Nouri už se na hřiště nejspíš nevrátí. Lékaři totiž potvrdili vážné a trvalé poškození mozku mladého fotbalisty.

Amsterdam - Dvacetiletý fotbalista Ajaxu Abdelhak Nouri má po kolapsu a srdeční příhodě v sobotním přípravném utkání s Brémami trvalé poškození mozku. Podle klubového webu ho v Amsterdamu v nejbližší době čeká další léčba, ale jeho šance na uzdravení nejsou velké.

Hrozivý debut Pavlenky v Brémách. Jeho soupeř z Ajaxu zkolaboval a je v umělém spánku Hrozivý debut Pavlenky v Brémách. Jeho soupeř z Ajaxu zkolaboval a je v umělém spánku Čtěte zde

Talentovaný záložník se bezvládně sesunul na hřiště v 70. minutě utkání s Brémami na soustředění v Rakousku, ve kterém za německý klub debutoval český brankář Jiří Pavlenka. Po rychlé první pomoci byl Nouri vrtulníkem dopraven do nemocnice a hra už nepokračovala.

Nizozemský mládežnický reprezentant marockého původu následně strávil tři dny v umělém spánku a v úterý ho lékaři začali probouzet. Podle prvních zpráv byl mimo ohrožení života a měl se uzdravit, další vyšetření ale ukázala poškození mozku.

"Je to ta nejhorší možná zpráva, je to příšerné. Obrovsky soucítíme s rodinou a jeho příbuznými, jejich utrpení nelze popsat. Je to velká rána i pro Ajax," řekl výkonný ředitel klubu a brankářská legenda Edwin van der Sar.

"Byly to nejisté dny, mnoho lidí mu různě vyjadřovalo podporu. Abdelhak je velký talent, bohužel kvůli tomu, co se stalo, se asi nikdy nedozvíme, jak daleko by jeho hvězda dosáhla," dodal šestačtyřicetiletý funkcionář Ajaxu, do jehož kádru patří i český ofenzivní záložník Václav Černý.

reklama