Američané vyhráli Zlatý pohár, Jamajku potopil dvě minuty před koncem Morris

27. 7. 2017 7:38
Novými šampiony mistrovství Severní a Střední Ameriky se stali fotbalisté USA, kteří ve Zlatého poháru porazili Jamajku 2:1. Rozhodující branku vstřelil v 88. minutě Jorda Morris.
Fotbalisté USA (Michael Bradley), vítězové Zlatého poháru 2017
Fotbalisté USA (Michael Bradley), vítězové Zlatého poháru 2017 | Foto: Reuters

Santa Clara - Fotbalisté USA porazili ve finále Zlatého poháru Jamajku 2:1 a získali šestý titul šampionů zemí Severní a Střední Ameriky. O vítězství svěřenců Bruce Areny před domácím publikem rozhodl Jordan Morris, který v 88. minutě zlomil nerozhodný stav. Jamajka se podruhé za sebou musela spokojit se stříbrem a na premiérový úspěch dál čeká.

Tým hostitelů šampionátu poslal v kalifornské Santa Claře do vedení v závěru prvního poločasu Jozy Altidore. Jamajka, která v semifinále vyřadila obhájce titulu Mexiko, vyrovnala pět minut po přestávce zásluhou Je-Vaughna Watsona.