Američanky se nadřely, ale jsou ve čtvrtfinále. Švédky vyřadily Kanadu

Aktualizováno 24. 6. 2019 23:08
Americké fotbalistky potvrdily v osmifinále mistrovství světa ve Francii proti Španělsku pověst favoritek, ale na postup mezi nejlepších osm týmů se nadřely. Vítězství 2:1 zajistily obhájkyním titulu dvě penalty, které proměnila kapitánka USA Megan Rapinoeová. Ve čtvrtfinále jsou po výhře 1:0 nad Kanadou i Švédky.
Americké fotbalistky slaví postup do čtvrtfinále MS.
Americké fotbalistky slaví postup do čtvrtfinále MS. | Foto: Reuters

Rapinoeová ze značky pokutového kopu poprvé nezaváhala v sedmé minutě, ale už o dvě minuty později Jennifer Hermosová ukončila turnajovou neprůstřelnost americké brankářky Alysse Naeherové a vyrovnala. O vítězství Američanek rozhodla druhá penalta Rapinoeové čtvrt hodiny před koncem.

Na MS vyhrály Američanky devátý zápas za sebou a mají na dosah rekordní sérii Norska, které na turnajích v letech 1995 a 1999 zvítězilo desetkrát v řadě. Ve Francii útočí celek USA na čtvrtý titul, ve čtvrtfinále jej čeká domácí výběr.

Jedinou úspěšnou střelkyní druhého osmifinále byla Švédka Stina Blacksteniusová, která zakončila rychlý protiútok. Kanaďanky mohly vyrovnat z penalty, ale pokus Janine Beckiové zlikvidovala zkušená brankářka Hedvig Lindahlová, jež startuje už na pátém šampionátu. Švédky se o postup do semifinále utkají s Německem.