reklama

Ancelotti se ostře opřel do Blattera: Zdá se, že neumí mlčet

Carlo Ancelotti. Trenér Realu vidí jediného kandidáta na zisk Zlatého míče, svého svěřence Ronalda. Carlo Ancelotti. Trenér Realu vidí jediného kandidáta na zisk Zlatého míče, svého svěřence Ronalda. autor: Reuters
Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se opřel do předsedy FIFA, který naznačil, že Zlatý míč by měl získat brankář německých mistrů světa a Bayernu Mnichov Manuel Neuer.

Madrid - Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se opřel do předsedy FIFA Seppa Blattera, který naznačil, že Zlatý míč za rok 2014 by měl získat brankář německých mistrů světa a Bayernu Mnichov Manuel Neuer namísto Portugalce Cristiana Ronalda. Podle kouče fotbalistů "Bílého baletu" Blatter nedokáže udržet jazyk za zuby.

"Překvapilo mě, co prezident FIFA řekl. Zdá se, že neumí mlčet," řekl Ancelotti na tiskové konferenci před zápasem Španělského poháru s Cornellou. Jediným kandidátem na cenu pro nejlepšího fotbalistu světa je prý jeho svěřenec a obhájce trofeje Ronaldo.

"Blatterova slova nedávají žádný smysl"

"O Zlatém míči se vždycky mluví měsíce dopředu, ale letos není moc o čem mluvit," prohlásil italský kouč. "V minulém roce Cristianovi konkurovali hráči jako Lionel Messi a Franck Ribéry, ale letos se všemi důležitými tituly a góly není pochyb o jeho vítězství. Proto Blatterova slova nedávají žádný smysl," doplnil Ancelotti, jehož tým letos vyhrál Ligu mistrů a Španělský pohár.

Výsledky ankety budou vyhlášeny 12. ledna na tradičním galavečeru v Curychu.

Blatter Ronalda zesměšňuje

Osmasedmdesátiletý Blatter už před rokem zažil kontroverzi s Ronaldem, když ho zesměšnil při vystoupení na univerzitě v Oxfordu. Při srovnání s Lionelem Messim tehdy řekl, že střelec Realu se na hřišti chová jako generál a začal napodobovat vojenský pochod.

Také podotkl, že Ronaldo utrácí víc peněz za kadeřníka. Po stížnostech madridského klubu a portugalské reprezentace se švýcarský funkcionář veřejně omluvil.

reklama