reklama

Andora slavila historickou výhru i s premiérem. Maďarský brankář se zase omlouval všem fanouškům

Smutná maďarská fanynka během loňského evropského šampionátu. (ilustrační foto). Smutná maďarská fanynka během loňského evropského šampionátu. (ilustrační foto). autor: Reuters
Fotbalisté Andory si užívají parádní úspěch, když v kvalifikaci o mistrovství světa v Rusku porazili Maďarsko. Brankář poražených se naopak musel omluvit fanouškům.

Andorra la Vella - Brankář maďarských fotbalistů Péter Gulácsi se po senzační prohře v kvalifikaci mistrovství světa s Andorrou omluvil fanouškům. Střelec jediné branky pátečního utkání Marc Rebés naopak mluvil o brutální oslavě a gólu s duší.

Švýcarsko v kvalifikaci MS vyhrálo šestý zápas v řadě, Andorra zdolala Maďarsko Švýcarsko v kvalifikaci MS vyhrálo šestý zápas v řadě, Andorra zdolala Maďarsko Čtěte zde

"V první řadě se omlouvám fanouškům. První poločas byl z naší strany velmi slabý. Nebyli jsme dost agresivní a z toho také vyústil inkasovaný gól," uvedl Gulácsi, kterého Rebés překonal ve 26. minutě. A když se Maďarsko nezmohlo na odpověď, ukončil 186. tým žebříčku FIFA 66 utkání dlouhé čekání na soutěžní výhru.

"Věděl jsem, že to bude parádní branka. Byl to gól s duší," uvedl po vítězství nad účastníkem loňského mistrovství Evropy Rebés. "Vyhrát je pro nás velká čest a je to odměna za veškerou tvrdou práci," dodal a věnoval vítězství záložníkovi Josepu Ayalovi, jenž se v utkání loučil s kariérou.

"V šatně je brutální oslava… Kvůli Ayalovi mám velkou radost," řekl Rebés. "Loučím se vítězstvím, takže lepší to být nemohlo. A co jsem si z rozlučky odnesl? Tři body, fotku se spoluhráči a dres. Byl to emotivní den plný slz, ale nakonec si nemůžu stěžovat," přidal sedmatřicetiletý Ayala.

Výhru ocenil také andorský premiér Antoni Martí. "Co se dnes večer stalo, bych označil za malé hrdinství," prohlásil. "Po zápase jsem v šatně hráčům řekl, že Andorra je sice malá země, ale díky nim je teď o něco větší," dodal.

reklama