Anglie letos poprvé prohrála, Italové remizovali s Němci

15. 11. 2013 23:36
Italové udrželi s Německem neporazitelnost trvající od roku 1995, i když je dvakrát zachránila branková konstrukce.
Angličané Rooney, Jones a Wilshere po porážce s Chile
Angličané Rooney, Jones a Wilshere po porážce s Chile | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Anglie utrpěli první porážku v letošním roce. Svěřenci Roye Hodgsona v domácím přípravném utkání podlehli Chile 0:2. Obě branky vstřelil v Londýně Alexis Sánchez.

Útočník Barcelony se prosadil už v sedmé minutě povedenou hlavičkou a ve čtvrté minutě nastavení přidal druhý zásah přehozením anglického brankáře Forstera.

Jihoameričané prodloužili sérii bez porážky na deset utkání a stejnou šňůru utnuli výběru Albionu. Chile také zopakovalo výhru 2:0 z poslední návštěvy Wembley z roku 1998.

Slováci vyhráli v Polsku

Vicemistři Evropy z Itálie remizovali v Miláně s Německem 1:1. Hosty ve stém utkání pod trenérem Joachimem Löwem poslal do vedení v osmé minutě Hummels, ale dvacet minut po něm odpověděl další defenzivní hráč Abate, jenž zaznamenal premiérový reprezentační gól.

"Azzurri" udrželi s Německem neporazitelnost trvající od roku 1995, i když je dvakrát zachránila branková konstrukce.

Slovensko zvítězilo 2:0 v Polsku díky brankám Kucky a Maka z úvodní pětačtyřicetiminutovky. Celý zápas za hosty ve Vratislavi odchytal brankář Plzně Kozáčik. Jeho spoluhráči z Viktorie Bakoš, Ďuriš a Čišovský si zahráli po změně stran.