Anglie má nového Mourinha: Pískal nás Mickey Mouse

10. 11. 2008 11:30
Kouč Newcastlu je znám svými kontroverzními výroky
Nástupce Kevina Keegana si svoji funkci náležitě užívá.
Nástupce Kevina Keegana si svoji funkci náležitě užívá. | Foto: Reuters

Londýn - Na britských ostrovech je opět veselo. Po odchodu Josého Mourinha, který byl znám svými kontroverzními výroky, se dlouho zdálo, že místní novináři budou mít s peprnými prohlášeními utrum.

Nyní se ale zdá být vše zapomenuto. V severoanglickém klubu Newcastle United, jenž je aktuálně stále na prodej, se vynořil nový trenér, který se také nebojí zajít pro ostré slovo daleko. Jeho jméno zní: Joe Kinnear.

Irský kouč na sebe upozornil hned při své první tiskové konferenci, kdy zasypal přítomné novináře celkem dvaapadesáti sprostými slovy. Nelíbilo se mu totiž, jak ho někteří z nich popisovali v médiích.

S příbývajícími zápasy se pak Kinnear začal opírat i do hlavních rozhodčích. Jeho prvním terčem zloby byl minulý měsíc Rob Styles, jenž mu v utkání s Manchesterem City vyloučil Habiba Beyeho. Newcastle pak remizoval 2:2.

Poslední výstřelek bývalého lodivoda Nottinghamu se datuje na neděli, kdy "Straky" prohráli na hřišti Fulhamu 1:2. Rozhodující branku vsítil ve druhém poločase z penalty Danny Murphy, který potrestal předchozí nedovolený zákrok argentinského zadáka Colocciniho.

Zápas řídil Martin Atkinson a není proto divu, že ani na něm nenechal Kinnear niť suchou.

"Krátce předtím, než došlo k penaltě, byl na druhé straně daleko křiklavější faul, kterého si rozhodčí nevšiml. Celou tu dobu pískal jako Mickey Mouse," prohlásil na stránkách BBC.

"Udělal chybu, za kterou jsme zaplatili. Opakuje se to víkend co víkend, ale už se mi spíš začíná zdát, že je to tu standard. A rozhodčí se pak vždycky vymluví, že jim prostě někdo zakryl výhled," nešetřil jízlivostí.

Faktem však zůstává, že to pro Atkinsona nebyla první kritika. Na začátku měsíce byl nařčen také koučem Sunderlandu Royem Keanem, jenž si s ním něco vyjasňoval během poločasové přestávky zápasu s Chelsea.

"Černé kočky" v utkání s anglickým vícemistrem prohráli 0:5.