Anglie prohrála i druhý zápas na MS. Kat se jmenuje Suárez

FOTO V hlavní roli Rooney: břevno, gól i nekonečný smutek
Wayne Rooney se na světovém šampionátu potýká se střeleckou smůlou, v předchozích devíti zápasech se ještě ani jednou netrefil za záda soupeřova brankáře.
Anglický útočník zahrozil už v 10. minutě, z přímého kopu však mířil těsně nad.
Po půlhodině byl znovu velmi blízko skórování, když ale jeho hlavička po přímém kopu Gerrarda skončila na břevně.
Rooney se dočkal v 64. minutě, kdy po akci Sturridge s Johnsonem uklidil míč do prázdné branky.
19. 6. 2014 22:52

Sao Paulo - Hrdý Albion opět na kolenou. Fotbalisté Anglie jsou po porážce s Uruguayí 1:2 na pokraji vyřazení ze skupiny D mistrovství světa.

Oba góly vítězů, kteří napravili úvodní nečekanou prohru s Kostarikou, dal ve vynikajícím zápase uzdravený kanonýr Luis Suárez. Nejlepší střelec uplynulého ročníku Premier League tak pokořil pět svých spoluhráčů z Liverpoolu v základní sestavě soupeře.

Podívejte se na Suárezův vítězný gól:

Za Anglii se trefil poprvé na světových šampionátech Wayne Rooney. Ten ještě spálil několik dobrých šancí a trefil břevno.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Angličané ještě nejsou přes dvě prohry definitivně vyřazeni. Musejí porazit vysokým rozdílem Kostariku a spoléhat, že Italové zvítězí ve všech duelech základní skupiny.

Hodgson: Jsem strašně zklamaný

"Jsem strašně zklamaný, udělali jsme všechno proto, abychom se vrátili do zápasu, ale oni pak dají rozhodující gól. Měli jsme velká očekávání, ale nedokázali jsme je naplnit," řekl bezprostředně po zápase Roy Hodgson, trenér Angličanů.

"Byl to podobný zápas jako proti Itálii, hráli jsme docela dobře, ale ne výborně. Po tom vyrovnávacím gólu jsme je měli na lopatě," prohlásil obránce Albionu Phil Jagielka. "Pořád máme miniaturní šanci postoupit, takže proti Kostarice do toho dáme všechno a snad to dobře dopadne," dodal.

Hodgsonovi svěřenci začali velmi aktivně a v úvodu byli aktivnějším týmem. V 10. minutě se Rooney postavil k trestému kopu a jeho obstřel zdi skončil jen těsně vedle šibenice.

Rooney trefil břevno a přišel trest

Po čtvrthodině hry se dostali do šance také Uruguayci. Cristian Rodriguez pálil z voleje nádherně, ale těsně nad branku. Další dobrou příležitost pak neproměnil Edinson Cavani.

Největší šanci první půle pak měla Anglie. Gerrardův trestný kop si na zadní tyči našel Rooney, snad z jednoho metru však v záklonu trefil spojnici břevna a tyče.

O osm minut později přišla první branka. Cavani perfektním centrem našel hlavu Suáreze a ten skóroval do protipohybu Joe Harta. Vzápětí mohl srovnat Sturridge, jenže ztroskotal na Muslerovi.

Anglie chtěla po vyrovnání vyhrát

Druhá půle byla ještě zajímavější. Uruguayci začali lépe, velkou šanci měl Cavani a spolu se Suárezem znamenal pro obranu Anglie permanentní nebezpečí.

V 54. minutě si vzal slovo opět Rooney, když jeho ránu ze sedmi metrů reflexivně vyrážel uruguayský brankář. To jako by Angličany dostalo psychicky ještě níž a jejich aktivní hra byla plná zbrklosti a nepřesností.

Přesto se čtvrt hodiny před koncem dočkali vyrovnání. Sturridge se výtečně uvolnil na kraji hřiště, vysunul kolmicí Johnsona, jehož přízemní přihrávku snadno usměrnil do sítě Rooney. Anglie poté vrhnula všechno do útoku a Sturridge mohl otočit skóre.

Hrdina Suárez po zápase plakal

Jenže neproměnil a přišel trest. Pět minut před koncem prodloužil Gerrard nechtěně míč na rozběhnutého Suáreze a ten z úhlu dělovkou propálil Harta. V pozápasovém rozhovoru se pak na hřišti rozbrečel dojetím.

"Strašně si tenhle moment užívám, stejně jako celý svůj život. Je to fantastický úspěch, ale musíme se soustředit na poslední zápas proti Itálii," uvedl uruguayský hrdina.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina D:

Uruguay - Anglie 2:1 (1:0)

Branky: 39. a 85. Suárez - 75. Rooney. Rozhodčí: Velasco - Alonso, Juste (všichni Šp.). ŽK: Godín - Gerrard. Diváci: 62.575.

Uruguay: Muslera - Pereira, Godín, Giménez, Cáceres - C. Rodríguez, Arevalo, Lodeiro (67. Stuani), González (79. Fucile) - Cavani, Suárez (88. Coates). Trenér: Tabárez.

Anglie: Hart - Johnson, Cahill, Jagielka, Baines - Sterling (64. Barkley), Gerrard, Rooney, Henderson (87. Lambert), Welbeck (71. Lallana) - Sturridge. Trenér: Hodgson.

1. Kostarika 1 1 0 0 3:1 3
2. Itálie 1 1 0 0 2:1 3
3. Uruguay 2 1 0 1 3:4 3
4. Anglie 2 0 0 2 2:4 0