reklama

Anglie řeší opileckou kauzu Rooneyho. Na cizí svatbě se prý zřídil tak, že nemohl stát

Wayne Rooney Wayne Rooney autor: Reuters
Anglický fotbalový útočník Wayne Rooney čelí mediálnímu skandálu. Britský deník The Sun ve středu zveřejnil obrázky, na kterých je v hodně podnapilém stavu během reprezentačního srazu. Kapitán národního týmu se prostřednictvím mluvčího brání, že pouze v době volna slavil páteční výhru nad Skotskem a někdo zneužil jeho ochoty ke společné fotografii.

Londýn - Místo toho, aby se řešil výkon Albionu v remízovém zápase proti Španělsku, jsou anglické noviny a zpravodajské weby plné obrázků fotbalového útočníka a kapitána národního týmu Waynea Rooney. Jenže ne proto, že by zazářil na trávníku, ale spíše v útrobách jednoho z anglických hotelů, kde bylo mužstvo ubytované.

Britský bulvární deník The Sun totiž zveřejnil fotografie, na kterých je jednatřicetiletý forvard Manchesteru United v hodně podnapilém stavu. List dále uvádí, že se Rooney po páteční výhře národního týmu 3:0 nad Skotskem spolu s reprezentačním kolegou Philem Jagielkou z Evertonu v sobotu zjevili v luxusním hotelu Groove na cizí svatební hostině a popíjeli tu až do zhruba pěti hodin ráno.

Podle tamních hostů nemohl Rooney ve finále ani stát na nohou, natož srozumitelně mluvit. Už před úterním přátelským zápasem trenér Anglie Gareth Southgate potvrdil, že si zkušený útočník v pátek poranil koleno a proti Španělsku tudíž nenastoupí. Choulostivé snímky se ale v novinách objevily až ve středu.

Mluvčí týmu ve středu odpoledne učinil oficiální prohlášení. "Wayne měl stejně jako zbytek týmu volný večer, a rozhodl se zrelaxovat a oslavit páteční výhru. V průběhu večera ho ostatní hosté požádali o autogramy a společné fotografie. Je smutné, že někteří z nich otočili jeho dobrosrdečnost proti němu," cituje prohlášení agentura AP.

Večer mluvčí už tlumočil přímo omluvu od Rooneyho směrem k fanouškům. "Wayne se omlouvá za to, že se dostaly na veřejnost takové fotografie, které jsou vzhledem k jeho postavení nepřijatelné. A to i přesto že vznikly v době jeho osobního volna. Speciálně by se chtěl omluvit mladým fanouškům, kteří tyto obrázky viděli," uvedl.

Zdá se tedy, že Rooneymu ani nehrozí žádný postih a v týdnu se normálně připojí k týmu Josého Mourinha.

reklama