Anglie v Lize národů remizovala v Chorvatsku, Belgie porazila Švýcarsko

12. 10. 2018 23:15
V Lize národů v dalším zápase Rakušané porazili Severní Iry 1:0 a Finsko uspělo v Estonsku.
Romelu Lukaku.
Romelu Lukaku. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Anglie v Lize národů remizovali v Chorvatsku 0:0 a neoplatili soupeři porážku ze semifinále letošního mistrovství světa. Belgie díky dvěma brankám Romela Lukaka doma zdolala Švýcarsko 2:1 a ve své skupině zůstává i po druhém utkání stoprocentní.

Zápas v Rijece, který se kvůli trestu UEFA hrál bez diváků, v první půli moc zajímavých momentů nenabídl. Kramarič v dobré pozici trefil jen anglického brankáře Pickforda, na druhé straně Dier po rohu hlavičkoval do tyče.

V druhé půli měli ke gólu blíže hosté. Kapitán Albionu Kane krátce po změně stran hlavou trefil břevno a pak během dvou minut zahodil dvě velké šance Rashford. Chorvaté i Angličané si do skupiny A4 připsali první bod po úvodních prohrách se Španělskem.

Lukaku se v Bruselu poprvé prosadil v 58. minutě, kdy zakončil rychlou týmovou akci. Švýcaři vyrovnali čtvrt hodiny před koncem. Shaqiri z přímého kopu našel Elvediho, jehož přihrávku hlavou Gavranovic usměrnil do branky.

V 84. minutě vrátil domácím vedení Lukaku po souhře s Hazardem a Mertensem. Pro útočníka Manchesteru United to byl pátý reprezentační gól v posledních třech duelech. Belgičané bez ztráty vedou skupinu A2 před Švýcarskem a Islandem.

Severní Irsko prohrálo v Rakousku 0:1 a nebodovalo ani ve druhém utkání skupiny B3. Ve Vídni o triumfu domácích rozhodl v 71. minutě Arnautovic. Finsko gólem Pukkiho z nastavení uspělo v Estonsku a také ve třetím zápase skupiny C2 zvítězilo výsledkem 1:0.