reklama

Ani dvě porážky sparťanskému kouči Ščasnému nezkazily náladu

Zdeněk Ščasný. Zdeněk Ščasný. autor: Milan Kammermayer
Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný je i přes dvě po sobě následující porážky s výkonem svých svěřenců spokojen. Těší ho i výkon dosavadních posil.

Praha - Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný byl i přes dvě porážky ve dvou dnech s vystoupením letenského celku v přípravných zápasech spokojený. Jeho tým v úterý prohrál v Essenu 1:3 s Dortmundem a dnes na Strahově podlehl 3:4 Trenčínu.

"Bylo to atypické, ale věděli jsme, že Trenčín máme v plánu a Dortmund je tam navíc. Ale i přes dvě porážky jsem spokojenej. Zvládli jsme to v rámci kondiční přípravy a splnilo to, co mělo," řekl novinářům Ščasný, který do obou utkání nasadil především hráče, se kterými počítá pro jarní část sezony.

Breznaník si může hledat nový klub

Proto chyběli Michal Breznaník s Adamem Jánošem. "S Breznaníkem jsem měl pohovor a může si hledat klub," uvedl Ščasný na adresu slovenského záložníka, se kterým letenský kouč nepočítá už pro soustředění ve Španělsku, kam Sparta odletí v neděli.

"Jánoš s námi zatím pojede," dodal Ščasný, kterému chyběli také záložníci Josef Šural a Tiémoko Konaté. "Konaté odletěl kvůli pasu, což je škoda, protože by proti Dortmundu i dneska nastoupil. Šural měl drobné problémy, proto jsem nechtěl riskovat. Navíc se zranil Krejčí, takže na poslední chvíli nastoupil Hybš, navíc v záloze, kde není zvyklý," prohlásil.

Nové posily plní svoji úlohu

Ščasný je také spokojený i s dosavadními posilami. "Musíme to rozdělit, protože Pepa Šural přišel z přípravy v Liberci a proti Dortmundu se v podstatě potkal poprvé s míčem a novým týmem," uvedl kouč. "Zahustel proti Borussii přesvědčil a ukázal, že může hrát i obránce. Takticky to zvládl, i když víme, že jeho silnější je útočná fáze," uvedl.

Hodně si Ščasný slibuje také od stopera Ondřeje Mazucha. "Je na něm pořád vidět deficit, přeci jen rok nehrál a ve dvou poločasech se nemůže dostat do herní pohody. Ale možná, že kdyby byl v pohodě, tak bychom proti Trenčínu řešili situace u inkasovaných branek jinak. Ale chci, aby se rozehrál, proto nastoupil na sedmdesát minut."

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama