reklama

Ani Messi, ani Ronaldo, ani nikdo jiný. France Football Zlatý míč letos neudělí

Lionel Messi svoji sbírku o další Zlatý míč nerozšíří. přinejmenším letos. Lionel Messi svoji sbírku o další Zlatý míč nerozšíří. přinejmenším letos. autor: Reuters
Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa nebude letos poprvé od roku 1956 udělen. Šéfredaktor pořádajícího magazínu France Football Pascal Ferré agentuře AP řekl, že letošní ročník ankety byl zrušen kvůli tomu, že fotbalový rok je vinou pandemie koronaviru atypický a hráči nemají stejné podmínky.

Tradiční anketu v letech 2010 až 2015 pořádaly federace FIFA s časopisem France Football. Jejich spolupráce ale skončila a od roku 2016 vítěze Zlatého míče vyhlašuje opět pouze francouzský magazín, jako tomu bylo v období 1956 až 2009.

France Football začal udělovat Zlatý míč v roce 1956 na základě hlasování novinářů. Nejprve bylo ocenění určeno pro nejlepšího evropského hráče, později pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě a od roku 2007 byla anketa otevřená pro hráče z celého světa. Jako první ji vyhrál Angličan Stanley Matthews, v roce 1962 obdržel cenu Josef Masopust a v roce 2003 druhý Čech v historii Pavel Nedvěd.

Rekordmanem je s šesti triumfy Argentinec Lionel Messi z Barcelony, který se loňským ziskem Zlatého míče v čele prestižní ankety osamostatnil od Portugalce Cristiana Ronalda z Juventusu Turín.

Připravujeme podrobnosti.

reklama