Messi zařídil gól a pak viděl červenou, Argentina přesto bere z Copy América bronz

Sport Reuters Sport, Reuters
6. 7. 2019 23:00
Lionel Messi se sice ani letos nedočkal s Argentinou velkého titulu, národní tým na letošní Copa Américe ale po semifinálové porážce s Brazílií nasměroval alespoň k třetímu místu, které získala po výhře 2:1 nad Chile.
Messi červené kartě dlouho nechtěl uvěřit
Messi červené kartě dlouho nechtěl uvěřit | Foto: Reuters

To nejpodstatnější se v sobotním duelu událo v prvním poločase. Po ospalém začátku už ve 12. minutě využil zaváhání obrany obhájců titulu Messi, který vysunul Sergia Agüera do samostatného úniku a útočník Manchesteru City obří šancí nepohrdl a zakončil v podstatě do prázdné brány.

Druhý gól přidal o deset minut později Paulo Dybala, který se uvolnil mezi obránci soupeře, přehodil pozdě vybíhajícího brankáře Ariase a poslal Argentinu do vedení 2:0.

Chile vs Argentina na Copa Americe 2019, červená karta pro Lionela Messiho
Chile vs Argentina na Copa Americe 2019, červená karta pro Lionela Messiho | Foto: Reuters

Chilané, kteří kvůli zranění přišli o hvězdného Alexise Sáncheze, hráli velice nervózně a nemohli se dostat do kloudné šance. Možná i proto skončil banální souboj o dobíhaný míč mezi Gary Medelem a Messim strkanicí, po které rozhodčí poněkud překvapivě vyloučil oba soky.

Jak ale ukázaly opakované záběry, zejména Messi vypadal v souboji prsa na prsa pasivní a ani Medel nesáhl po nijak zvlášť hrubých zákrocích. Videorozhodčí ovšem obě vyloučení potvrdil, a tak museli oba do šaten.

Druhý poločas výrazně zdramatizovala penalta pro Chile z 59. minuty, kterou proměnil Arturo Vidal. Další gól už ale nepřišel, a tak Argentina dovedla zápas ke svému vítězství a zisku bronzových medailí.

Čekání na třetí zlato z kontinentálního šampionátu se ovšem dál protahuje, naposledy vyhráli Albiceleste prestižní turnaj v roce 1993. Příští rok ale bude mít právě Argentina jedinečnou šanci dlouhý půst ukončit, protože v roce 2020 bude hostit další ročník Copy América.