Argentina bez Messiho v kvalifikaci znovu zaváhala, Brazilci deklasovali Bolívii

7. 10. 2016 8:50
V noci na pátek se hrálo další kolo jihoamerické kvalifikace o MS 2018 v Rusku. Zaváhala v něm Argentina, která bez Lionela Messiho v sestavě jen remizovala s Peru 2:2, naopak Brazílie deklasovala Bolívii 5:0. V čele kvalifikační skupiny jsou nadále Uruguayci, kteří porazili Venezuelu 3:0. Naopak dál pokračuje trápení Chile, které je po porážce v Ekvádoru až sedmé.
Paolo Guerrero
Paolo Guerrero | Foto: Reuters

Lima/Natal - Fotbalisté Argentiny bez zraněné hvězdy Lionela Messiho znovu ztratili body v jihoamerické kvalifikaci na mistrovství světa a po remíze v Peru 2:2 se propadli na páté místo. Naopak Brazílie doma vyprovodila Bolívii pěti góly. Jubilejní 300. brankou v profesionální kariéře k vítězství pomohl Messiho spoluhráč z Barcelony Neymar.

Brazilci potěšili fanoušky na stadionu v Natalu čtyřmi trefami už v prvním poločase. Kanonádu načal Neymar v 11. minutě a vstřelil svůj 49. gól v reprezentaci. V historickém pořadí nejlepších střelců Brazílie se dostal na čtvrté místo před Zica. Před čtyřiadvacetiletým kanonýrem Barcelony jsou Romário (55), Ronaldo (62) a legenda Pelé (77).

Neymar ale zápas nedohrál. V 65. minutě po ráně loktem od bolivijského hráče musel střídat s krvácející ránou na čele. Navíc předtím dostal třetí žlutou kartu, takže vynechá úterní duel s Venezuelou.

Vedení v tabulce jihoamerické kvalifikace uhájila Uruguay vítězstvím 3:0 nad Venezuelou, Brazilci mají o bod méně. Zbývající místa zaručující přímý postup na MS 2018 v Rusku drží Ekvádor a Kolumbie. Argentina je pátá kvůli horšímu skóre, z páté příčky se postupuje do baráže.

Až sedmí jsou vítězové letošní Copy América Chilané, kteří ve čtvrtek prohráli 0:3 v Ekvádoru.

Kvalifikace na MS 2018 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:

Ekvádor - Chile 3:0 (2:0)

Branky: 19. A. Valencia, 23. Ramírez, 46. Caicedo.

Uruguay - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 46. a 79. Cavani, 29. Lodeiro. ČK: 65. Vizcarrondo (Ven.).

Paraguay - Kolumbie 0:1 (0:0)

Branka: 90.+1 Cardona.

Brazílie - Bolívie 5:0 (4:0)

Branky: 11. Neymar, 26. Coutinho, 39. Filipe Luís, 44. Gabriel Jesus, 75. Firmino.

Peru - Argentina 2:2 (0:1)

Branky: 58. Guerrero, 84. Cueva z pen. - 15. Funes Mori, 77. Higuaín.

1. Uruguay 9 6 1 2 19:5 19
2. Brazílie 9 5 3 1 21:9 18
3. Ekvádor 9 5 1 3 16:12 16
4. Kolumbie 9 5 1 3 13:10 16
5. Argentina 9 4 4 1 11:8 16
6. Paraguay 9 3 3 3 9:12 12