Messi a spol. zase zklamali a vděčí penaltě za to, že s Paraguayí získali alespoň bod

20. 6. 2019 7:49
Fotbalisté Argentiny ani ve svém druhém zápase na mistrovství Jižní Ameriky nezvítězili. A jen díky gólu Lionela Messiho z penalty vybojovali s Paraguayí alespoň remízu 1:1 a získali první bod. Zachránil ho brankář Franco Armani, když zneškodnil pokutový kop Derlise Gonzáleze, který mohl rozhodnout o výhře Paraguaye.
Kapitán argentinské reprezentace Lionel Messi uklidňuje spoluhráče i fanoušky, svůj tým ale na Copě América k vítězství opět dovést nedokázal | Foto: Reuters

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svých rukách. Právě s Katarem, který na šampionátu hraje jako host, se utkají v neděli na závěr základní části a potřebují vyhrát, aby měli šanci. Účast ve vyřazovacích bojích už má naopak jistou Kolumbie, která si proti Kataru připsala druhou výhru na turnaji (1:0).

Paraguay, která na úvod Copy América remizovala s Katarem 2:2, poslal do vedení v 37. minutě Richard Sánchez. Po průniku Miguela Almiróna po levém křídle a jeho přihrávce k penaltovému puntíku se trefil přesně k levé tyči.

Argentinci vyrovnali po poločasové přestávce z penalty nařízené za ruku Ivána Pirise, které se sice nikdo na hřišti nedožadoval, ale sudí ji nařídil na základě videa. O pět minut později kopal penaltu i soupeř po faulu Nicoláse Otamendiho na Gonzáleze, jeho střelu k pravé tyč však gólman Armani vystihl.

Výhru Kolumbie režíroval James Rodríguez, i když se favorit proti těsné obraně soupeře a výbornému brankáři nemohl dlouho prosadit. První gól z úvodu zápasu rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal, na začátku druhého poločasu zase po konzultaci s videem odvolal nařízenou penaltu. Nakonec rozhodla akce čtyři minuty před koncem, kdy Rodríguez poslal přesnou přihrávku Duvanu Zapatovi a ten stejně jako proti Argentině skóroval.

Fotbalisté Mexika jsou po druhé výhře ve čtvrtfinále Gold Cupu

Fotbalisté Mexika porazili na Zlatém poháru v Denveru 3:1 Kanadu a po druhé výhře ze dvou zápasů ve skupině A si zajistili jako první tým turnaje postup do čtvrtfinále. Dvěma góly se o vítězství svěřenců bývalého trenéra Barcelony Gerarda "Taty" Martina zasloužil Andrés Guardado z Betisu Sevilla.

Mexičané ve středu navázali na úvodní triumf 7:1 nad Kubou a potvrdili roli jednoho z hlavních favoritů mistrovství Severní a Střední Ameriky a Karibiku.

O druhé postupové místo se na dálku utkají Kanada a Martinik, které mají shodně po třech bodech. Tým z Malých Antil si udržel naději na čtvrtfinále středeční výhrou 3:0 nad Kubou, která je s nulou na kontě ze hry venku, ale v neděli ho čeká Mexiko. Kanada se střetne s Kubou.