Francouzi přehráli Anglii i v deseti, Argentina a Brazílie si v přípravě zastřílely

Aktualizováno 13. 6. 2017 23:24
Francie v prestižním duelu porazila Anglii 3:2, přestože prohrávala a téměř čtyřiceti minut hrála v deseti. Argentinští fotbalisté zvítězili na hřišti Singapuru 6:0 a připsali si druhou výhru pod novým trenérem Sampaolim. Brazílie porazila Australany 4:0, Norové hráli ve skandinávském derby se Švédskem opět nerozhodně.
Samuel Umtiti (vpravo) vstřelil první branku Francie v přátelském utkání s Anglií. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Argentiny deklasovali v přípravném utkání Singapur na jeho půdě 6:0 a připsali si druhou výhru pod novým trenérem Jorgem Sampaolim. Vicemistři světa navázali na páteční vítězství 1:0 nad odvěkým rivalem Brazílií, jež si dnes spravila náladu jasnou výhrou 4:0 v Austrálii.

Góly Argentinců, kteří nastoupili bez svého kapitána a největší hvězdy Lionela Messiho, vstřelili Federico Fazio, Joaquín Correa, Alejandro Gómez, Leandro Paredes, Lucas Alario a Ángel Di María.

Argentina tak nasbírala díky dvěma výhrám sebevědomí před závěrem jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa v Rusku 2018. Týmu kolem Messiho patří čtyři zápasy před koncem až pátého místo v tabulce, jež zajišťuje pouze účast v baráži.

Pořadatelé minulého šampionátu Brazilci už mají účast na šampionátu jistou a dnes pokazili Australanům generálku na Pohár FIFA, který v Rusku začíná v sobotu.

V Melbourne se trefil už po 12 sekundách Diego Souza, jenž také v třetí nastavené minutě skóre uzavřel. Mezi jeho dvěma brankami se zapsali mezi střelce Thiago Silva a Taison.

Norové uhráli zase výsledek 1:1

Fotbalisté Norska tři dny po kvalifikačním utkání proti Česku opět na stadionu Ullevaal v Oslu remizovali 1:1, tentokrát v přípravě se Švédskem. Svěřenci švédského trenéra Larse Lagerbäcka už počtvrté za sebou nevyhráli.

Norští fotbalisté, kteří jsou v tabulce kvalifikační skupiny C předposlední bez šance na postup na mistrovství světa, dnes vedli od 44. minuty díky brance Mohameda Elyounoussiho. Za Švédy, již naopak svou skupinu A vedou, vyrovnal devět minut před koncem reprezentační debutant Samuel Armenteros.

Chilané v generálce na Pohár FIFA podlehli v Kluži 2:3 Rumunsku. Jihoameričtí šampioni z let 2015 a 2016, kteří vstoupí do turnaje v neděli v Moskvě zápasem proti Kamerunu, hráli od 33. minuty o deseti po vyloučení Garyho Medela.

Francie ovládla přátelské utkání těžkých vah

V oslabení hrála téměř celý druhý poločas Francie, ale v prestižním duelu na pařížském Stade de France navzdory tomu porazila 3:2 Anglii. Zápasu předcházela minuta ticha za oběti nedávných teroristických útoků v Londýně a Manchesteru. Na počest zemřelých se také hrály obě hymny v opačném pořadí než obvykle. Francouzi tak oplatili anglickým fanouškům podporu, které se jim dostalo během přípravného utkání ve Wembley v listopadu roku 2015, pouze čtyři dny po smrtících útocích v Paříži.

Skóre otevřel po hezké kombinační akci v 9. minutě nejlepší střelec uplynulé sezony Premier League Harry Kane, ale domácí do poločasu otočili. Samuel Umtiti ve 22. minutě a Djibril Sidibé ve 43. minutě dorazili za záda bezmocného Tom Heatona střely, které předtím gólman Burnley skvěle zlikvidoval.

Krátce po přestávce vyrovnal svým druhým gólem v zápase anglický kapitán Kane, jenž proměnil penaltu za faul Raphaela Varaneho na Dele Alliho. Hlavní rozhodčí celou situaci konzultoval s kolegou u videa a udělil francouzskému obránci za zřejmě neúmyslné podražení soupeře červenou kartu. Anglie však přesilovku ke vstřelení branky nevyužila, naopak inkasovala v 78. minutě po přízemní střele Ousmane Dembélého.

Přípravná fotbalová utkání:

Melbourne: Austrálie - Brazílie 0:4 (0:1)

Branky: 1. a 90.+3 Diego Souza, 62. Thiago Silva, 75. Taison.

Singapur: Singapur - Argentina 0:6 (0:2)

Branky: 25. Fazio, 31. Correa, 60. A. Gómez, 74. Paredes, 90. Alario, 90.+3 Di María.

Oslo: Norsko - Švédsko 1:1 (1:0)

Branky: 44. M. Elyounoussi - 82. Armenteros.

Sestava Norska: Nyland - Svensson, Nordtveit (46. Valsvik), Hovland, Flo - M. Elyounoussi, Trondsen, Berge (46. Selnäs), Dähli (83. Aleesami) - Söderlund (46. Omoijuanfo), Johnsen (56. T. Elyounoussi).

Kluž: Rumunsko - Chile 3:2 (1:2)

Branky: 31. Stancu, 60. Stanciu, 83. Baluta - 8. Vargas, 18. Valencia.

Paříž: Francie - Anglie 3:2 (2:1)

Branky: 22. Umtiti, 43. Sidibé, 78. Dembélé - 9. a 48. z pen. Kane. ČK: 47. Varane (Francie).