reklama

Video: Neuvěřitelný trénink. Argentinské Superclásico rozpoutalo totální šílenství

Youtube.com
Už zítra se odehraje odvetný zápas finále Poháru osvoboditelů, do kterého se probojovaly dva argentinské kluby: Boca Juniors a River Plate. Souboj nesmiřitelných rivalů rozpoutal v jižní Americe hotové šílenství: podívejte se, jak vypadal trénink Boca Juniors před sobotním supermačem.

První zápas skončil remízou 2:2, nyní se série stěhuje na stadion River Plate. Nicméně fotbalisté Boca Juniors ještě dnes trénovali na svém stadionu La Bombonera a nestačili se divit: na jejich přípravu dorazilo 50 tisíc rozvášněných fanoušků.

Policie v Buenos Aires musela z bezpečnostních důvodů kvůli překročené kapacitě stadion Bombonera uzavřít.

"Asi jsme to neodhadli. Přišlo víc lidí, než se dalo zvládnout. Hodně jich zůstalo venku a policie musela zavřít stadion," řekl prezident Bocy Daniel Angelici.

Čtvrteční trénink byl pro příznivce poslední šancí vidět jejich miláčky před sobotním duelem na hřišti Monumental River Plate, kam nebudou mít hostující fanoušci z bezpečnostních důvodů přístup. Toto pravidlo mezi odvěkými soupeři platí už od roku 2013. Úvodní finálový duel skončil 11. listopadu remízou 2:2 na hřišti Bocy.

První argentinské finále v historii jihoamerické obdoby Ligy mistrů poutá o to větší pozornost, že se jedná o takzvané "Superclásico". Souboje mezi Bocou Juniors a River Plate podle expertů rivalitou a prestiží ještě předčí duely Barcelony s Realem Madrid a tomu odpovídá nesmírný zájem. Na černém trhu se cena vstupenek vyšplhala až k částce v přepočtu 4800 eur (zhruba 120 tisíc korun) a na bezpečnost bude dohlížet 2100 policistů.

Boca bude usilovat o sedmý titul, čímž by se dotáhla na rekord jiného argentinského klubu Independiente. Naposledy triumfovala v roce 2007. River Plate soutěž ovládlo potřetí před třemi lety.

reklama