reklama

Arména Mchitarjana získala Borussia. Představí se i v Praze

Letošní posily Borussie: Aubameyang, Sókratis a Mchitarjan pózují fotografům s trenérem Kloppem. Letošní posily Borussie: Aubameyang, Sókratis a Mchitarjan pózují fotografům s trenérem Kloppem. autor: Reuters
Arménský záložník Henrik Mchitarjan podepsal smlouvu s Borussií Dortmund, finalistou letošního ročníku Ligy mistrů.

Dortmund - Tvořivý záložník Henrik Mchitarjan se v úterý stal novou posilou Borussie Dortmund. O jeho přestupu ze Šachtaru Doněck informovaly webové stránky klubu.

Sedmatřicetinásobný reprezentant Arménie, který se v září představí v kvalifikačním duelu s Českem i publiku v Edenu, podepsal s Borussií kontrakt na čtyři sezony.

Mchitarjan v uplynulém ročníku ukrajinské Premier League sehrál 29 zápasů, ve kterých vstřelil 25 branek a na dalších deset nahrál. Osmkrát si také zahrál v Lize mistrů (kde vstřelil dvě branky).

"Nebyl to snadný přestup, ale jsme moc rádi, že jsme tohoto ofenzivního záložníka získali," prohlásil sportovní ředitel Dortmundu Marc Zorc.

Borussia v tomto přestupním období krom Mchitarjana přivedla ještě dvě další posily: defenzivního univerzála Sokratise (z Werderu Brémy) a ofenzivního Pierre-Emericka Aubameyanga (St. Etienne).

reklama