Arnautovic šokoval Citizens dvěma góly, Čech stále čeká na rekord

5. 12. 2015 15:39
Hodně překvapivým výsledkem skončil sobotní domácí zápas Stoke s dosavadním lídrem anglické Premier League. Manchester tam totiž prohrál 0:2. Pod obě branky se podepsalo duo Xaquiri - Arnautovic, první nahrával, druhý střílel.
Marko Arnautovic se raduje z gólu Stoke City
Marko Arnautovic se raduje z gólu Stoke City | Foto: Reuters

Londýn - Hodně překvapivým výsledkem skončil sobotní domácí zápas Stoke s dosavadním lídrem anglické Premier League. Manchester City tam totiž prohrál 0:2. Pod obě branky se podepsalo duo Shaquiri - Arnautovic, první nahrával, druhý střílel.

Fotbalisté Leicesteru zdolali Swansea jasně 3:0 a posunuli se tak do čela tabulky. Druhý je po vítězství 3:1 nad Sunderlandem Arsenal, za který odchytal utkání Petr Čech, který tak stále čeká na rekord v počtu vychytaných nul v Premier League.

Na hřišti Swansea skončila střelecká série Jamieho Vardyho, který se prosadil v předchozích jedenácti utkáních a stanovil rekord od založení soutěže. Nejlepší dvanáctizápasový zápis z historie celé anglické ligy však bude i nadále držet Jimmy Dunne ze Sheffieldu United (1931/32).

Velšský tým jako by se až přespříliš soustředil na Vardyho a místo toho třikrát neuhlídal jeho spoluhráče z útoku Rijiáda Mahríze. Alžířský reprezentant se trefil dvakrát během první půle a hattrick uzavřel po přistrčení právě od Vardyho v 67. minutě. Mahríz se dostal už na deset branek v sezoně a mezi střelci je na děleném druhém místě čtyři trefy za Vardym.

Čech dostal už třetího vlastence

Brankáře Čecha už potřetí v této sezoně překonal vlastní spoluhráč, v poslední minutě před přestávkou za něj nechytatelně srazil míč útočník Olivier Giroud. Nechtěně tak vyrovnal skóre po vedoucí brance Joela Campbella na 1:1.

Francouzský útočník si spravil chuť v 63. minutě, kdy zamířil přesně k tyči do branky soupeře a zařídil "Kanonýrům" tři body. V nastavení zvýraznil vítězství Aaron Ramsey.

Stoke zdolalo doma Manchester City díky dvěma rychlým brankám. Už během úvodní čtvrthodiny využil dvě asistence Xherdana Shaqiriho útočník Marko Arnautovic a zbavil svůj tým pozice nejméně produktivního celku v soutěži. Rakouský hráč mohl dokonce během prvního poločasu uzavřít čistý hattrick, ale trefil tyč.

Manchesterský tým prohrál se Stoke teprve podruhé ze třinácti vzájemných zápasů v Premier League. V lize čeká na venkovním hřišti na výhru už čtyři utkání s bilancí dvou remíz a dvou porážek.

Chelsea mohla po třech měsících nasadit brankáře Thibauta Courtoise, který se uzdravil po zranění kolena, doma proti Bournemouthu jí ale ani to k bodům nepomohlo. Naopak belgického gólmana prostřelil po závaru osm minut před koncem Glenn Murray a posunul svůj tým nad sestupové pásmo. Chelsea doma z osmi duelů prohrála už čtvrtý.

Svou pozici před Arsenalem neuhájil druhý manchesterský klub United, který doma remizoval bez branek s West Hamem. Tottenham už ve 14. zápase za sebou v lize neprohrál, čímž vyrovnal svou sérii z roku 1985. Méně však "Kohouty" těší, že už osmý z těchto zápasů skončil remízou, tentokrát 1:1 duel s West Bromwichem.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Stoke - Manchester City 2:0 (7. a 15. Arnautovic), Arsenal - Sunderland 3:1 (33. Campbell, 63. Giroud, 90.+3 Ramsey - 45. vlastní Giroud), Manchester United - West Ham United 0:0, Southampton - Aston Villa 1:1 (73. Romeu - 44. Lescott), Swansea - Leicester 0:3 (5., 22. a 67. Mahríz), Watford - Norwich 2:0 (30. Deeney z pen., 90.+1 Ighalo), West Bromwich - Tottenham 1:1 (39. McClean - 15. Alli), Chelsea - Bournemouth 0:1 (82. Murray).