Arsenal bez Čecha v bráně opět prohrál, Barcelona musela otáčet

Aktualizováno 29. 9. 2015 23:25
V brance londýnského Arsenalu dostal před Petrem Čechem v dnešním druhém zápase skupinové fáze Ligy mistrů znovu přednost David Ospina. A nevedlo se mu dobře. Nejen, že jeho tým znovu prohrál, ale Ospina si dal navíc vlastní gól.
Olivier Giroud.
Olivier Giroud. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu bez Petra Čecha v brance prohráli i druhý zápas v Lize mistrů. V dnešním domácím duelu podlehli Olympiakosu Pireus i kvůli vlastnímu gólu brankáře Davida Ospiny 2:3. Naopak Barcelona i bez zraněné hvězdy Lionela Messiho otočila duel s Leverkusenem a vyhrála 2:1, zatímco v dresu Bayernu Mnichov se hattrickem blýsknul Robert Lewandowski a přispěl k vítězství 5:0 nad Dinamen Záhřeb.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger dal stejně jako před dvěma týdny před českým reprezentantem přednost Ospinovi, který ale londýnský celek příliš nepodržel, protože za stavu 1:1 mu po rohu vypadl míč přímo za brankovou čáru. Domácím se sice zásluhou Sáncheze podařilo znovu vyrovnat, ale řeckému celku vzápětí vrátil vedení Finnbogason.

Arsenal tak navázal na úvodní prohru s 1:2 s Dinamem Záhřeb a ve skupině E je až poslední. Na prvním místě je Bayern, který si bez potíží poradil právě s chorvatským týmem. Největší podíl měl na výhře Lewandowski, který díky hattricku zaznamenal už deset gólů v posledních třech zápasech Bayernu. O zbývající góly bavorského celku se postarali jednou Douglas Costa a dvakrát Götze.

Barca zápas otočila během dvou minut

Barcelona doma s Leverkusenem, který při posledním vzájemném utkání porazila díky pěti gólům Messiho vysoko 7:1, tentokrát bez argentinské hvězdy prohrávala s německým soupeřem až do 80. minuty po brance Papadopulose. Pak ale stačily katalánskému celku dvě minuty na vítězný obrat. Postarali se o něj Roberto se Suárezem

Nepovedený návrat do Porta, s nímž v roce 2004 vyhrál Ligu mistrů, prožil trenér Chelsea José Mourinho. Londýnský celek prohrál v Portugalsku 1:2 a podtrhnul nepovedený vstup do sezony. Za domácí se prosadili André s Maiconem, za Chelsea vyrovnal v závěru prvního poločasu Willian.

V dresu Porta nastoupil k 152. utkání v Lize mistrů brankář Casillas a vytvořil tak rekord v počtu startů v elitní soutěži. Bývalý gólman Realu Madrid se o něj dosud dělil s barcelonským záložníkem Xavim.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

FC Barcelona - Leverkusen 2:1 (0:1)

Branka: 80. Roberto, 82. Suárez - 22. Papadopulos. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.).

BATE Borisov - AS Řím 3:2 (3:0)

Branky: 12. a 30. Mladenovič, 8. Stasevič - 66. Gervinho, 82. Torosidis. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.).

1. FC Barcelona 2 1 1 0 3:2 4
2. Leverkusen 2 1 0 1 5:3 3
3. BATE Borisov 2 1 0 1 4:6 3
4. AS Řím 2 0 1 1 3:4 1

Skupina F:

Bayern Mnichov - Dinamo Záhřeb 5:0 (4:0)

Branky: 21., 28. a 55. Lewandowski, 13. D. Costa, 25. Götze. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko (všichni Běl.).

Arsenal - Olympiakos Pireus 2:3 (1:2)

Branky: 35. Walcott, 65. A. Sánchez - 33. Pardo, 40. vlastní Ospina, 66. Finnbogason. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 8:0 6
2. Olympiakos Pireus 2 1 0 1 3:5 3
3. Dinamo Záhřeb 2 1 0 1 2:6 3
4. Arsenal 2 0 0 2 3:5 0

Skupina G:

Maccabi Tel Aviv - Dynamo Kyjev 0:2 (0:1)

Branka: 4. Jarmulenko, 50. Moraes. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.).

FC Porto - Chelsea 2:1 (1:1)

Branka: 39. André, 52. Maicon - 45.+2 Willian. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.).

1. Dynamo Kyjev 2 1 1 0 4:2 4
2. FC Porto 2 1 1 0 4:3 4
3. Chelsea 2 1 0 1 5:2 3
4. Maccabi Tel Aviv 2 0 0 2 0:6 0

Skupina H:

Petrohrad - Gent 2:1 (1:0)

Branka: 35. Dzjuba, 67. Šatov - 56. Matton. Rozhodčí: Jug - Žunič, Rojko (všichni Slovin.).

Lyon - Valencie (0:1)

Branka: 42. Feghouli. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurděvič (všichni Srb.).

1. Petrohrad 2 2 0 0 5:3 6
2. Valencie 2 1 0 1 3:3 3
3. Gent 2 0 1 1 2:3 1
4. Lyon 2 0 1 1 1:2 1