Arsenal bez Rosického remizoval, přijde o první místo?

28. 1. 2014 22:48
Fotbalisté Arsenalu bez nemocného Rosického v anglické lize remizovali 2:2 na hřišti Southamptonu a ve středu mohou přijít o vedení v tabulce.
Fotbalisté Arsenalu smutní.
Fotbalisté Arsenalu smutní. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu v 23. kole anglické ligy jen remizovali 2:2 na hřišti Southamptonu a mohou přijít o vedení v tabulce. Dostat se před ně mohou Manchester City i Chelsea, pokud uspějí ve středečních zápasech. Čtvrtý Liverpool se po výhře 4:0 v derby nad Evertonem přiblížil k lídrovi na rozdíl šesti bodů.

Arsenal hrál bez nemocného českého záložníka Tomáše Rosického a přišel o sérii sedmi vítězství. Navíc teprve podruhé za posledních 22 zápasů inkasoval více než jeden gól. Vedle Southamptonu se to povedlo už jen Manchesteru City.

Hosté vývoj otočili, výhru ale neudrželi

Southampton se ujal vedení po hlavičce stopera Josého Fonteho, ale Arsenal po změně stran otočil skóre díky Olivieru Giroudovi a Santimu Cazorlovi. Z vedení se však Kanonýři radovali jen dvě minuty, než srovnal Adam Lallana. Snahu Arsenalu o zvrat zastavilo vyloučení Mathieua Flaminiho, který dostal v 80. minutě červenou kartu za tvrdý zákrok.

Zaváhání Arsenalu využil Liverpool, který v derby s Evertonem jasně dominoval. Liverpool poslal do vedení hlavou kapitán Steven Gerrard, který tak dal Evertonu už osmý gól v kariéře, přičemž jen Aston Ville dal více (12).

Dvěma góly se blýskl Sturridge

Ještě do poločasu pak dvěma rychlými góly zvýšil útočník Daniel Sturridge, při druhém parádně přeloboval vybíhajícího brankáře. Sturridge skóroval už ve 12. zápase z 15 startů v této sezoně. Ve druhé půli navíc neproměnil penaltu.

Čtvrtý zásah přidal Luís Suárez, který vstřelil už 23. gól v sezoně a vyrovnal svůj výkon z minulého ročníku. Tehdy k tomu však potřeboval 33 zápasů, zatímco nyní jen 18. Rovněž se postaral o to, že Liverpool vstřelil v derby s Evertonem čtyři góly poprvé od roku 1972. Zároveň se protáhla série Evertonu bez výhry na hřišti Liverpoolu už na 14 zápasů.

Manchester United jsou zpět dvanáct bodů

Remíza Arsenalu se hodila také Manchesteru United, který doma porazil Cardiff 2:0 a přiblížil se prvnímu místu na 12 bodů. V sestavě United se již objevila nejdražší posila v historii klubu Juan Mata. A španělský záložník si hned připsal asistenci u druhého gólu Ashleyho Younga.

V úvodu zápasu načal střelecký účet po dorážce Robin Van Persie. United tak neprohráli ani 28. zápas v řadě, ve kterém se nizozemský útočník zapsal mezi střelce. Pomohl tak United pokořit hranici 1000 získaných bodů v historii Premier League.

Téměř dva měsíce čekali fotbalisté Swansea na další výhru v Premier League a dočkali se proti Fulhamu. Po výhře 2:0 poskočili na desátou příčku tabulky.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Manchester United - Cardiff 2:0 (6. Van Persie, 59. Young), Norwich - Newcastle 0:0, Southampton - Arsenal 2:2 (21. Fonte, 54. Lallana - 48. Giroud, 52. Cazorla), Swansea - Fulham 2:0 (61. Shelvey, 76. Chico), Crystal Palace - Hull 1:0 (16. Puncheon), Liverpool - Everton 4:0 (33. a 35. Sturridge, 21. Gerrard, 50. Suárez).

1. Arsenal 23 16 4 3 45:21 52
2. Manchester City 22 16 2 4 63:25 50
3. Chelsea 22 15 4 3 43:20 49
4. Liverpool 23 14 4 5 57:28 46
5. Tottenham 22 13 4 5 29:26 43
6. Everton 23 11 9 3 35:24 42
7. Manchester United 23 12 4 7 38:27 40
8. Newcastle 23 11 4 8 32:28 37