Arsenal doma prohrál s Villou, West Ham sestupuje

15. 5. 2011 19:45
Chelsea - Newcastle 2:2, Liverpool - Tottenham 0:2

Londýn - Fotbalisté West Hamu sestoupili do druhé anglické ligy. O pádu londýnského celku, do jehož kádru patří i český brankář Marek Štěch a defenzivní univerzál Radoslav Kováč, rozhodla porážka 2:3 s Wiganem.

Kolo před koncem sezony na posledním místě ztrácí na záchranu šest bodů.

West Ham měl přitom duel s Wiganem skvěle rozehraný a vedl po dvou gólech Demby Ba. V tu chvíli byl blízko k tomu, aby se výhrou v posledním kole zachránil, ovšem v druhé půli zcela propadl.

Manchester City vyhrál FA Cup. Trofej má po 35 letech
Manchester United slaví rekordní devatenáctý titul

Wigan nejprve srovnal a následně v nastaveném čase N'Zogbia svým druhým gólem v utkání rozhodl o veledůležité výhře.

Wigan, Blackpool, Birmingham, Wolverhampton a Blackburn si tak v posledním kole zahrají o to, kdo se vyhne zbývajícím dvěma sestupovým místům. Wolverhampton s Blackburnem dokonce v přímém souboji.

Chelsea i Arsenal doma zklamaly

Fotbalisté Chelsea jen remizovali na domácím hřišti s Newcastlem United 2:2, když o výhru přišli až v nastaveném čase.

I tak si ale definitivně pojistili druhou příčku v tabulce, jelikož třetí Arsenal doma nestačil na Aston Villu a po třetí prohře z posledních čtyř zápasů mu hrozí, že přijde o třetí příčku, znamenající přímou účast v Lize mistrů.

Arsenal doplatil na to, že neubránil kanonýra Benta, který dvěma góly během čtyř minut zajistil Aston Ville dvoubrankové vedení již po čtvrthodině hry.

Domácí, kteří nastoupili bez českého reprezentanta Tomáše Rosického, se poté marně snažili ztrátu dohnat. Až v nastaveném čase snížil Van Persie.

Newcastlu si zajistil bod na Chelsea v nastavení

Chelsea šla v souboji s Newcastlem do vedení již v druhé minutě, kdy se po rohu ujala střela srbského obránce Branislava Ivanoviče. Tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti propálil gólmana Krula.

Blues se ale z vedení neradovali dlouho. Brankář Petr Čech inkasoval již v 10. minutě, když nestačil na teč Jonase Gutierreze při přímém kopu.

Utkání pak dlouho spělo k nerozhodnému výsledku, domácí ale do vedení dostal opět obránce: tentokrát se trefil brazilský stoper Alex.

Chelsea však tři body nakonec neubránila. V druhé minutě nastavení zajistil Newcastlu cennou remízu Steven Taylor, který hlavou zakončil závar po rohovém kopu.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:

Chelsea - Newcastle 2:2 (2. Ivanovič, 83. Alex - 10. Gutierrez, 90+1. Taylor), Arsenal - Aston Villa 1:2 (90. Van Persie - 11. a 15. Bent), Birmingham - Fulham 0:2 (5. a 49. Hangeland), Liverpool - Tottenham 0:2 (9. Van der Vaart, 56. Modrič z pen.), Wigan - West Ham United 3:2 (57. a 90. N'Zogbia, 68. Sammon - 12. a 26. Ba).

1. Manchester United 37 22 11 4 74:35 77
2. Chelsea 37 21 8 8 69:32 71
3. Arsenal 37 19 10 8 70:41 67
4. Manchester City 36 19 8 9 55:33 65
5. Tottenham 37 15 14 8 53:45 59
6. Liverpool 37 17 7 13 59:43 58
7. Everton 37 12 15 10 50:45 51
8. Fulham 37 11 15 11 47:41 48