Mizerná forma Arsenalu se nelepší, Gunners vypadli i z FA Cupu

Aktualizováno 13. 3. 2016 19:16
Fotbalisté Arsenalu z posledních sedmi duelů vyhráli jediný. V neděli je stála porážka 1:2 s Watfordem možnost obhájit FA Cup.
Mohamed Elneny (Arsenal)
Mohamed Elneny (Arsenal) | Foto: Reuters

Londýn - Trápení Arsenalu nebere konce. Po sérii mizerných výsledků v Premier League a špatném úvodním duelu čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou vyhořeli  Gunners také v FA Cupu.

V šestém kole soutěže svěřenci Arséne Wengera, které stále trápí rozsáhlá marodka, podlehli doma Watfordu 1:2, a přišli tak o šanci obhájit nejstarší fotbalovou trofej světa.

O branky se krátce po přestávce postarali nejprve z rychlé otočky Odion Ighalo a posléze parádní dělovkou do šibenice Adlene Guedioura, za Arsenal jen snížil v závěru duelu Danny Welbeck, který zužitkoval parádní přihrávku Mesuta Özila.

Watford ale první inkasovaná branka v tomto ročníku Anglického poháru mrzet nemusela, neboť se poprvé od roku 2007 probojoval do semifinále. Arsenal sice soupeře přestřílel 20:7, poprvé od listopadu 2002 ale podlehl ve třech domácích soutěžních duelech po sobě

Kormě Watfordu do semifinále FA Cupu postoupily ještě Everton a Crystal Palace, poslední účastník vzejde z opakovaného duelu mezi Manchesterem United a West Hamem. Dnes se totiž oba soková rozešli smírně po remíze 1:1.

Tottenham stahuje Leicester

V enděli se také hrál jeden duel Premier League, v němžTottenham přijel na hřiště Aston Villy. Zápas rozhodl Harry Kane, jenž dvěma góly olemoval přestávku zápasu. Tottenham ztrácí dva body na vedoucí Leicester, který má pondělní zápas s Newcastlem k dobru. Poslední Aston Villa po páté prohře v řadě ztrácí na nesestupové pozice devět bodů.

Kane mohl otevřít skóre už ve čtvrté minutě, jeho pokus ale skončil na břevnu. Branková konstrukce zamezila ve skórování také Lamelovi. Hosté se tak mohli radovat až v poslední minutě prvního dějství, když Kaneovi asistoval povedeným pasem za obranu Alli.

Devatenáctiletý záložník posléze připravil i druhý gól a v této sezoně se podílel přihrávkou už na deseti soutěžních brankách Tottenhamu. Také díky němu je Kane s 19 trefami v čele tabulky střelců společně s Vardym z Leicesteru.

Domácí mohli v závěru s trochou štěstí dosáhnout na bod, jenže Gestede nejprve nastřelil břevno a o chvíli později Lescott trefil tyč. Birminghamský klub ve třetí v sezoně za sebou utrpěl 20 porážek.

Čtvrtfinále fotbalového Anglického poháru:

Arsenal - Watford 1:2 (88. Welbeck - 50. Ighalo, 63. Guédioura), Manchester United - West Ham United 1:1 (83. Martial - 68. Payet).