Úspěšný debut Kalase. Chelsea vyřadila Rosického Arsenal

29. 10. 2013 22:28
Fotbalisté Chelsea zvítězili v Anglickém ligovém poháru 2:0 na půdě Arsenalu a postoupili do čtvrtfinále. Porážku ´Kanonýrů´ neodvrátil ani český záložník Tomáš Rosický, jenž odehrál celé utkání.
Cesar Azpilicueta, Willian a Kevin De Bruyne slaví gól v pohárovém zápasu proti Arsenalu | Foto: Reuters

Praha - Úspěšný soutěžní debut v dresu Chelsea zažil český obránce Tomáš Kalas. Dvacetiletý zadák nastoupil na poslední minutu pohárového střetnutí s Arsenalem, které ´Blues´ vyhráli 2:0.

Tým Arsena Wengera čeká na výhru nad městským rivalem už čtyři utkání.

Mezi nejlepší osmičkou nechybí ani Manchester United, který rozstřílel 4:0 Norwich.

Rosický odehrál celý zápas, Čech nechytal

O góly Chelsea, v jejíž brance tentokrát před jedničkou Petrem Čechem dostal přednost Mark Schwarzer, se postarali v 25. minutě César Azpilicueta a v 66. minutě Mata. V domácí záloze odehrál celý zápas reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

Kalas, který předchozí dva ročníky strávil na hostování v Arnhemu, dosud za první tým Chelsea odehrál tři přípravné zápasy na předsezonním turné v Asii. Poté si však bývalý hráč Olomouce naštípl lýtkovou kost a na soutěžní premiéru si musel počkat.

Šílené zvraty druholigistů

Bláznivá dramata zažili fanoušci na zápasech druholigových týmů Leicesteru a Birminghamu.

Leicester proti Fulhamu vyhrával v 51. minutě už 3:1, jenže o minutu později hosté snížili a v 87. minutě vyrovnali. Od velkého obratu druholigový celek zachránila vítězná branka Dyera minut před koncem.

Prodloužení se však neubránili hráči Stoke. Na konci prvního poločasu duelu v Birminghamu musel za stavu 1:1 pod sprchy domácí Elliott a hosté přesilovku využili ke vstřelení dvou branek. Jenže Birmingham se nevzdal a dokázal v poslední pětiminutovce a následném nastavení vyrovnat.

Během prodloužení se oba celky trefily ještě jednou, a tak musely rozhodnout až penalty. V nich si už od počátku lépe vedlo Stoke, které nakonec rozstřel vyhrálo 4:2.