2. 2. 2008 20:22
Manchester i Chelsea v Premier League jen remizovaly
Emmanuel Adebayor dal za Arsenal v této sezoně už 18 branek.
Emmanuel Adebayor dal za Arsenal v této sezoně už 18 branek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Londýn - Fotbalisté Arsenalu Londýn se vyhoupli do čela anglické Premier League. Na hřišti Manchesteru City si v pohodě připsali vítězství 3:1 a čekali na zaváhání svých konkurentů.

A to se také dostavilo - dosavadní lídr Manchester United zachránil v nastavení alespoň remízu s Tottenhamem, třetí Chelsea sice v Portsmouthu vedla, ale nakonec brala také jenom bod.

V dresu Arsenalu se znovu neobjevil zraněný Tomáš Rosický. K poměrně snadnému vítězství dovedl tým kouče Wengera Emmanuel Adebayor, který otevřel skóre už v 9. minutě zápasu.

Do dvoubrankového vedení poslal hosty ve 26. minutě Eduardo da Silva, ale City dokázal díky Gelsonovi rychle snížit. To ale bylo ze strany domácích všechno, výhru Arsenalu pečetil dvě minuty před koncem svým druhým gólem Adebayor.

Manchester United prohrával na hřišti Tottenhamu, jehož branku hájil Radek Černý, brankou Dimitara Berbatova z 21. minuty. Svěřenci Alexe Fergussona se hnali za vyrovnáním, ale český gólman dlouho odolával.

Poradil si s nádhernou střelou Brazilce Andersona i s průnikem Naniho, ale ve třetí minutě nastaveného už kapituloval. Naniho roh poslal za jeho záda Tevez a zachránil Manchesteru alespoň remízu 1:1. United tak ztrácejí na druhém místě na Arsenal dva body.

Baroš zklamal, ale pomohl ke gólu

V tabulce třetí Chelsea na hřišti Barošova Portsmouthu také pouze remizovala a na první příčku ztrácí šest bodů. Tým brankáře Petra Čecha poslal na začátku druhého poločasu do vedení Nicolas Anelka, ale nová útočná akvizice domácích, Jermain Defoe, po devíti minutách srovnala krok.

To další nedávná posila Portsmouthu, Milan Baroš, prožil rozporuplné odpoledne. Tváří v tvář Čechovi trestuhodně spálil několik šancí a příliš nepřesvědčil, ale připsal si asistenci na vyrovnávací gól.

Manchester City - Arsenal 1:3 (1:2)
28. Gelson - 9. a 88. Adebayor, 26. Eduardo.

Birmingham - Derby County 1:1 (0:0)